בשבילנו זה רק ספסל, בשבילו זה עולם ומלואו

תמונה של הספסל

 תושב העיר שאובחן כחולה ניוון שרירים, חדל מלטייל בפארק המקומי בגלל קושי לשבת על הספסל *  חברו החליט ליצור קשר עם פניות הציבור בעיריית ראשון לציון והספסל הוגבה *  "לא אמרו לי נראה, נבדוק- פשוט הבינו שצריך לעשות משהו ועשו" מספר החבר

 ר', תושב העיר, שירת בצבא ביחידה קרבית ובנה קריירה מוצלחת, אלא שבשנים האחרונות הוא אובחן במחלת ניוון שרירים ומצבו התדרדר. בביתו הותקנה מיטה מיוחדת בעלות עשרות אלפי שקלים כדי שתאפשר לו לישון ללא כאבים. ר' השתדל להמשיך ולצאת מהבית באמצעות רכב מיוחד שהותאם לצרכיו. הוא אומנם יכול ללכת אך מתעייף בתוך דקות וזקוק למנוחה.

חברו של ר' מזה שנים נוהג לבקרו מדי פעם ולצאת איתו לטיולים. יום אחד, שאל החבר את ר' האם הוא רוצה לשבת ביחד בפארק, ר' הסביר שהוא אינו יכול מכיוון שהספסל נמוך. "כשהוא אמר את זה, עצרתי שנייה ושאלתי אותו למה הוא מתכוון, הוא הסביר שהוא לא יכול לקום מספסל נמוך ולכן הוא ויתר על היציאה לפארק".

החבר החליט לשנות את התמונה ופנה למוקד פניות ציבור בעירייה: "הבקשה שלי הייתה פשוטה- להגביה את הספסל". במוקד העבירו מיד בקשה למינהל שיפור פני העיר ואלה החליפו את הספסל העץ לספסל מתכת גבוה. "ראיתי את החבר'ה מתקינים ואמרתי להם תודה רבה" מספר החבר "זה מאוד ריגש אותו, בשבילנו זה רק ספסל, אבל בשבילו זה עולם ומלואו. אהבתי את היעילות של פניות הציבור, לא אמרו לי נראה, נבדוק- פשוט הבינו שצריך לעשות משהו ועשו".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

24 ביוני 2013