בראשון לציון סיירת ההורים הגדולה ביותר בישראל!

  הכי מעורבים

כעת משסיימו "תלמידי" מחזור ב' של סיירת ההורים את הכשרתם, סיירת ההורים בראשון לציון מונה כ-207 הורים מעורבים שאכפת להם מילדי שכונתם ועירם

במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות" פועלת בראשון לציון סיירת הורים מתנדבים אשר יוצאים בלילות לרחובות על מנת לאתר מוקדי פעילות נוער חריגה, להיפגש עם בני הנוער, להיות לצידם, לתמוך, להקשיב, להזהיר מסכנות הרחוב ובעיקר לצמצם התנהגויות מסוכנות בעצם נוכחותם.

רכז סיירות ההורים העירוני, עמי לוין, מספר כי בראשון לציון סיירת ההורים הגדולה ביותר בישראל המונה כ-207 חברים, הפועלים במספר שכונות בעיר, בין היתר, בקריית גנים, רמת אליהו, נאות אשלים, שכונת אברמוביץ', נווה דקלים ועוד. מטרתה העיקרית של  "הסיירת" היא ליצור שכונה בטוחה יותר לבני הנוער והילדים. בין יתר הדברים, פועלים ההורים במטרה למנוע ולהרחיק את הילדים משתיית אלכוהול ופיתויים אחרים, במטרה לאתר בני נוער בסיכון ולפנות לגורמי הטיפול העירוניים, במטרה לטפל בהקמות רעש ובמניעת אלימות ו-וונדליזם ובמטרה להגביר את המעורבות בתרבות הפנאי של ילדיהם.

המתנדבים לסיירות ההורים לוקחים חלק בעשייה חברתית גדולה ומורכבת אותה מובילה הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בראשון לציון. מזה כשנתיים,  פועלים ההורים המתנדבים במסגרות שכונתיות באזור מגוריהם, בשיתוף פעולה הדוק עם וועד ההורים העירוני בראשותו של אוהד אוזן, החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי ומשטרת ראשון לציון. סיירות ההורים מופעלות על ידי רכז סיירות הורים עירוני מהרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, עמי לוין, במסגרת תוכנית עיר ללא אלימות.

המתנדבים לסיירות ההורים עוברים השתלמויות בהם נלמדים תכנים משטרתיים ומשתתפים בהרצאות בנושא תרבות הפנאי של בני הנוער, סמים, אלכוהול סוגים והשפעות  בהן ניתנים להם כלים לקראת המפגש עם בני הנוער. בסיום ההכשרה מקבלים המתנדבים תעודת שוטר מתנדב במשטרה ותעודת מתנדב מטעם עיריית ראשון לציון.

מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול,  ודים קירפצ'וב: "תושבי ראשון לציון הם תושבים שמביעים דאגה לסביבתם ופועלים על מנת לתרום לקהילה ולביטחון הילדים והנוער-העובדה שהצלחנו להגיע לסיירת ההורים הגדולה ביותר בארץ, מוכיחה זאת היטב. ברצוני להודות להורים המתנדבים, ולקרוא להורים נוספים לבוא ולהצטרף ל"סיירות". כמו כן, אני יכול לספר כי על מנת להעניק טיפול שורש מקיף לבעיות הקיימות בקרב בני הנוער, בראשון לציון אף הוקמו סיירות מיגזריות ייחודיות: למגזר האתיופי, למגזר החרדי ולמגזר העולים מחבר העמים".

מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, דוד בן שושן:"35 הורים סיימו את מחזור ב' של הכשרת סיירת הורים. מדובר בתעודת כבוד לעיר ראשון לציון, שבתוך שנה הצליחה לגייס   שני מסלולי הכשרה. ההכשרה בראשון לציון הינה הכשרה ייחודית, שנבנתה על ידי הרשות העירונית למלחמה בסמים ולאלכוהול ומשטרת ישראל. בימים בהם האלכוהול הפך לגורם מוביל בתרבות הבילוי של בני הנוער ולנורמה התנהגותית, אנחנו בעירייה רואים חשיבות גדולה בהצטרפות ההורים למאבק בנורמה הפסולה. עצם הצטרפותם של הורים כה רבים ל"סיירות" מראה כי העיר רוצה לייצר אמירה אחרת בראשון לציון".
יו"ר וועד ההורים העירוני, אוהד אוזן
:"כמי שראה חשיבות עליונה במעורבות ההורים בשמירה על בטחון וחינוך ילדיהם אני שמח שבתקופת כהונתי ובעזרת הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול החיינו מחדש את סיירות ההורים עם דגש על הכשרה מקצועית בהדרכת המשטרה. על מנת לשמש דוגמא, עברתי אף אני את ההכשרה, וממליץ לכל הורה לעבור אותה על מנת להבין את חשיבות הנושא".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

13 בדצמבר 2011