סיירת ההורים הגדולה ביותר בארץ

סיירת ההורים הגדולה ביותר בארץ
 תושבי ראשון לציון מוכיחים שוב ושוב שאיכפת להם מהסביבה בה הם גרים והם לא רק מדברים.  כ-300 תושבים פועלים בלילות ובסופי שבוע כדי לשמור על הילדים מגורמי סיכון ובד בבד על איכות החיים בעיר *
לאחרונה הוכשרה קבוצה נוספת שתפעל במרכז העיר. סוזי דהן, נציגת הקבוצה: "אני קוראת לכל התושבים שאיכפת להם להצטרף אלינו"

לפני כשלוש שנים החלו הכשרות תושבים לסיירת הורים הפועלת במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות" ובהובלתה של  הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בראשון לציון. היום מונה הסיירת כ-300 תושבים החברים בשמונה סיירות במסגרת שכונתית או מגזרית, ופועלים בלילות ובסופי שבוע בגנים ציבוריים ובמרכזי בילוי של בני נוער. בכך זוהי סיירת ההורים הגדולה ביותר בישראל, מה שמוכיח שלתושבי ראשון לציון לא רק איכפת מסביבתם, הם גם עושים משהו בעניין.

בסוף החודש האחרון היו אלה 22 תושבים נוספים שעברו את ההכשרה והם יסיירו בעיקר במרכז הער. אחת מהן היא סוזי דהן, יו"ר ועד ההורים בבית הספר "דורות": "כולם שותפים למאמצים למנוע מהצעירים להיחשף לשתייה החריפה, לוונדליזם וכל השטויות שעושים בגילאים האלה. אני קוראת לכל התושבים שאיכפת להם, להצטרף אלינו, יחד נוכל להשפיע יותר, הפעילות המשותפת מאחדת בין ההורים".

במהלך ההכשרה שהתקיימה במשטרת ראשון לציון, נחשפים התושבים לתרבות הפנאי של בני הנוער ולגורמי הסיכון, כמו אלכוהול, סוגי סמים ועוד. בתום ההכשרה, הם מקבלים תעודת חברת סיירת עירונית ומי שעובר מבחן משטרתי מקבל תעודת שוטר מתנדב.

עמי לוין, רכז סיירות הורים עירוני, אמר להורים במעמד חלוקת התעודות: אני מאחל הצלחה למתנדבים החדשים וקורא לכול ההורים בעיר להיות שותפים במאבק. סיירת ההורים מתחילה בבית, יוצאת לרחוב  ומביאה סיפוק עם כל הצלחה."

במשטרת ישראל הביעו סיפוק גדול מהנכונות והרצינות שהפגינו המתנדבים ומשוכנעים שהסיירת תהווה גורם בעל השפעה משמעותית בקרב בני הנוער.

דוד בן שושן, מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, הוסיף: סיירת הורים היא גורם משמעותי בקהילה. וחשוב שרבים יצטרפו ויפעלו על מנת למנוע התנהגויות סיכוניות אצל בני הנוער."

מצ"ב תמונת מתנדבי המחזור האחרון שעבר הכשרה. 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

2 באפריל 2013