סיירת הורים הגבירה פעילותה בחופשת הקיץ

  עם יציאת בני הנוער לחופשת הקיץ סיירת הורים הגבירה פעילותה וקוראת להורים נוספים להצטרף

מערך סיירת ההורים הגדול בישראל מגביר פעילותו בקיץ. ההורים קיימו השבוע מפגש היערכות עם מפקד תחנת משטרת ראשון לציון ומנכ"ל החברה לביטחון * בסוף השבוע האחרון התפרסו עשרות הורים בגנים הציבוריים ובמוקדי נוער בעיר, במקביל העמידו ההורים דוכן הסברה והחתמת מתנדבים לסיירת

עם יציאת בני הנוער לחופשת הקיץ, נערכו בסיירות ההורים ותגברו פעילויות וסיורים בגנים ציבוריים ובריכוזי נוער בעיר. במהלך השנה יוצאים ההורים לסיורים בעיקר בסופי שבוע, כעת, נערכים גם לפעילויות בימי חול. בשבוע שעבר התקיים מפגש היערכות בהשתתפות מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ איציק מנשה, ומנכ"ל החברה לביטחון וסדר ציבורי, מוטי נחמני. במפגש נכחו גם קציני התחנה ועובדי החברה לביטחון, מטרת המפגש הייתה למפות את ריכוזי הנוער בעיר על מנת לתת מענה מיטבי לבני הנוער בלילות הקיץ. פעילות המתנדבים תתקיים לצד תכנית "לילה שקט" המתקיימת מדי שנה בחופשים.

בסוף השבוע האחרון, הראשון לחופשת הקיץ, התפרסו עשרות הורים בגנים הציבוריים בעיר ובמוקדי נוער מוכרים. במפגשים עם בני הנוער, איחלו ההורים חופשה נעימה ושיעברו אותה בהנאה ובבטחה, כמו כן ביקשו מהם ההורים להתרחק מסיכונים כמו שתיית אלכוהול, נהיגה לא זהירה, אלימות מילולית ופיזית, הקמות רעש וונדליזם.

הסיירת החדשה "סימן"- סיירת מכורים נקיים בהובלתו של ראש תחום התמכרויות ברשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, יחזקאל בן זימרה, יצאה אף היא לשטח והמתנדבים סיירו ברובע שבו התקיים אירוע הפתיחה של אירועי הקיץ. המתנדבים נפגשו עם הנוער וחילקו עלונים עם הסבר להימנע משתיית אלכוהול.

במקביל לסיורים השוטפים, העמידו ההורים דוכן הסברה והחתמת מתנדבים לסיירת בשכונת נאות אשלים. ההורים מציינים כי נרשמה היענות גדולה בקרב ההורים בשכונה.

לפני כשלוש שנים החלו הכשרות תושבים לסיירת הורים הפועלת במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות" ובהובלתה של  הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בראשון לציון. היום מונה הסיירת למעלה מ-300 תושבים החברים בשמונה סיירות במסגרת שכונתית או מגזרית, בכך זוהי סיירת ההורים הגדולה ביותר בישראל. רכז סיירות הורים עירוני, עמי לוין, סיפר: "הפעילות של ההורים המתנדבים בשילוב עם אגף נוער וצעירים והאגף לקידום נוער תורמת לשכונה בטוחה לילדנו". מנהל הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, דוד בן שושן, הוסיף: "הערך המוסף שההורים נותנים בזה שהם מקשיבים ותומכים, הם מצליחים להעביר את המסר לבני הנוער על סכנות הרחוב. אנחנו אומרים לכולם- תבלו, תנוחו, תיהנו- אבל בעיקר שמרו על עצמכם".

 

כתב:  יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

24 ביוני 2013