מתנדבי סיירת הורים ביקרו בכפר גמילה מהתמכרויות

במקביל לפעילויות בשטח, עוברים המתנדבים הרצאות, הכשרות וסדנאות בתחומים בהם הם מתמודדים *
"שאבנו משם המון אנרגיות להמשיך ולתרום למען ביטחונם של הנערים והנערות בעיר" מספרת המתנדבת ליאורה חסון

ההורים בתמונה קבוצתיתכחמישים מתנדבי סיירת ההורים בעיר לקחו אתנחתא קלה מהפעילות העמוסה בחודשי הקיץ, ויצאו לביקור בכפר הגמילה מהתמכרויות "רטורנו" שסמוך לבית שמש. הביקור התאפשר במסגרת פעילות הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול המקיימת הרצאות, סדנאות והכשרות במהלך השנה.
המתנדבים פגשו בני נוער שמספרים שאיבדו את כיוונם, וביקשו לשמוע מהם היכן הם טעו, מה הסיט אותם וגרם להם לפנות לשתיית אלכוהול, להשתמש בסמים ולהתדרדר עד לכדי התמכרות.
המתנדבים נחשפו לכאבם של בני הנוער, הקשיים, ההתמודדויות, הלבטים והפתרונות ומספרים שהיה זה ביקור מעניין, מרתק וחשוב.
ליאורה חסון מסיירת הורים נאות אשלים, משתפת: שאבנו משם המון אנרגיות להמשיך ולתרום למען ביטחונם של הנערים והנערות בעיר". גדי סרוסי מסיירת הורים נווה ים, מוסיף: "המפגש לימד אותנו וגרם לי להסתכל אחרת על הצעירים שמבלים ושותים בגנים שבשכונה. אני חושב שזה בא לידי ביטוי במפגשים עם הצעירים ולהבדיל מסיורים אחרים, הפעם הקדשנו זמן רב לשיחות ולהסברים.
עמי לוין, רכז סיירות הורים עירוני שריכז את הסיור אמר כי המטרה הייתה לחשוף את ההורים לדרך טיפול בנגמלים "רגע השיא של הביקור היה המפגש עם מטופלת  ששיתפה אותנו בסיפור חיים אישי קשה , שהחל בשתיית אלכוהול בגיל צעיר מאוד ונמשך לצריכת סמים"
דוד בן שושן, מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, מסכם: "ההורים נתקלים בפעילות שלהם בלילות בנוער הצורך אלכוהול, לעיתים עד אובדן הכרה. בביקור שלנו בכפר הגמילה נתקלו ההורים בתוצאות ההרסניות אותן עלולים לחוות בני נוער המתמכרים לסמים ואלכוהול, כל אדם הרואה מצוקות אלו נעשה לשגריר טוב יותר במאבק כנגד צריכת סמים ואלכוהול".
נציין כי עם יציאת בני הנוער לחופשת הקיץ, נערכו בסיירות ההורים ותגברו פעילויות וסיורים בגנים ציבוריים ובריכוזי נוער בעיר כאשר המטרה היא להרחיק את הצעירים מסיכונים כמו שתיית אלכוהול, נהיגה לא זהירה, אלימות מילולית ופיזית, הקמות רעש וונדליזם. סיירת ההורים קוראת למתנדבים נוספים להצטרף לשורותיה.

 

כתב: יניב אוחנה 22.7.2013
סגן דוברת עיריית ראשון לציון