ראשון לציון אומרת כן לסקר "חיים בגיל"

סקר אזרחים ותיקים

הסקר העירוני של תוכנית "חיים בגיל" יצא לדרך בראשון לציון
לראשונה נערך בראשל"צ סקר אינטרנטי עירוני מקיף שמטרתו למפות את כלל צרכי האוכלוסייה הוותיקה בעיר. הסקר נערך ע"י המינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשל"צ בשיתוף המשרד לאזרחים ותיקים במסגרת התוכנית "חיים בגיל" אשר מטרתה לייצר תוכנית אב אסטרטגית רב שנתית לשיפור איכות החיים והשירותים הניתנים לאוכלוסיית הגמלאים החיה בעיר. הסקר האינטרנטי עלה לאינטרנט ב – 3.6 ומטרתו לסקור אלפי תושבים מגיל 11 ועד זקנה במטרה להכיר לעומק את מגזר הגיל השלישי בעיר ואת צרכיו הייחודיים. המידע שייאסף בשיתוף הציבור יהווה בסיס ליצירת תוכנית אב רחבה אשר תיתן מענה מקיף בכלל תחומי החיים – בריאות, רווחה, תעסוקה, תרבות, תכנון אורבני ועוד. את התוכנית יגבשו כלל יחידות העירייה תוך קבלת סיוע ממשלתי ויעוץ מקצועי מכל משרדי הממשלה הרלוונטיים לנושא. התכנית אמורה ליצור מהפך ביחס לאוכלוסיות הותיקות.
מוטי עג'מי מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוביל את פורום התכנון העירוני של הפרויקט. עג'מי אמר בדיון כי העיר ראשון לציון בראשות דב צור פועלת כל העת לשיפור איכות חייהם של האזרחים הוותיקים בעיר אך עם זאת התכנית החדשה תאפשר בפעם הראשונה תהליך כולל של איסוף נתונים רחב. עג'מי הדגיש את חשיבותו של הסקר והנחה את כלל גורמי העירייה להירתם להצלחתו בכדי שיהווה בסיס משמעותי לתוכנית האב: "המטרה שלנו היא לייצר תכנית אסטרטגית בשיתוף הציבור בהתאם לצרכים שיעלו בסקר. אני קורא לכל תושבי העיר ובעיקר לדור הצעיר - לקחת חלק במאמץ המשותף ולהשקיע מס' דקות במילוי הסקר - התוכנית היא עבור כולנו, אזרחים  ותיקים בהווה וגם וותיקים לעתיד...".  
איתן דורון, סמנכ"ל התפעול של העירייה, אשר מונה לנהל מקצועית את צוות ניהול התכנון לתכנית האב הדגיש בכנס את חשיבות המעורבות המעשית של כל גורמי הרשות תוך שילוב התחומים החברתיים והפיסיים לפעולה מתואמת. דורון הציג את ההיערכות העירונית לביצוע הסקר האינטרנטי ואת חשיבות הייצוג בסקר של כלל תושבי העיר.
אורן ברבי מהנהלת תוכנית "חיים בגיל" הפועלת במסגרת המשרד לאזרחים ותקים הדגיש כי הסקר מהווה נקודת פתיחה לתהליך עירוני אשר יימשך כשנה ויכלול בתוכו איסוף ועיבוד נתונים באמצעות שורה של דיונים בשיתוף הציבור. בתהליך זה יוגדרו סוגיות מרכזיות, מטרות ויעדים לתוכנית האסטרטגית. אורן החמיא לאנשי המנגנון העירוני בראשל"צ על התגייסות והיערכות בלוח זמנים קצר לטובת ביצוע הסקר העירוני. נעמי אחימור ראש המינהל לשילוב חברתי בעירייה הציגה את היערכות המינהל לקראת הסקר.
הסקר הועלה לאתר האינטרנט בתחילת חודש יוני והמענה עליו אורך כ -  10 דקות. דוברת העירייה טליה סומך הציגה את תכנית הקמפיין הפרסומי המתוכנן להפצת הסקר. כמו כן הוחלט ע"י משתתפי הדיון כי מערכת החינוך העירונית בשיתוף יחידת הנוער והצעירים, וועדי ההורים, שירות הייעוץ לתושב והקתדרה העממית, יתגייסו לטובת המשימה .

לסקר לחץ  כאן