"זה היה סרט אימה"

הפקח חגי שפרינג לא האמין שזה קורה, רוכל שמכר סחורה ללא רישיון בכניסה לקניון הזהב,  החליט לברוח מהמקום תוך כדי שהוא דורס פקח אחר.
הוא נעצר רק אחרי שאזרח רכוב על אופנוע נצמד לרכבו ועצר אותו אחרי 200 מטרים

 מי שחלף בשבוע שעבר סמוך לקניון הזהב היה יכול להיות משוכנע שבמקום מצלמים סרט פעולה. הכל החל כאשר שני פקחי החברה לביטחון, אופיר דרעי ולי קפלן, הגיעו לאחת מכניסות הקניון שם ישב רוכל שמכר בגדים ללא רישיון. מכיוון שהרוכל מוכר לרשויות כמי שעשוי לייצר מהומה, התלווה למקום גם מנהל המשמרת חגי שפרינג. הפקחים הסבירו לרוכל שהם יאלצו להחרים לו את הסחורה. תוך כדי שהרוכל מפציר בפקחים לוותר לו מכיוון שהוא חייב כספים, הוא החל להכניס לרכבו את קרטוני הבגדים. "בתוך שנייה הוא נכנס לרכב והתחיל בנסיעה" מספר שפרינג "הפקח אופיר דרעי שעמד בחזית הרכב לא האמין למראה עיניו, בלית ברירה הוא זינק על הרכב ונאחז במכסה המנוע".

הרוכל הסתובב עם הרכב והחל בנסיעה פראית תוך כדי שהפקח נתלה על הרכב וצועק לרוכל שיעצור. רוכב אופנוע שהבחין במתרחש נצמד לדופן השמאלי של הרכב והצליח לפתוח את דלת תא הנהג, רק אז, אחרי 200 מטר של נסיעה, עצר הרוכל את הרכב. פקח חנייה, גטצ'ו דבב, שבמקרה עמד בסמוך והבחין באירוע, זינק לעבר הרכב ופתח את הדלת השנייה.

הרוכל כנראה החליט שהוא עדיין לא השלים את המשימה, יצא מהרכב והתכוון להכות את הפקח שדרס ושכב באותה העת על הכביש כשהוא פצוע וחבול. בשלב הזה הגיעו הפקחים שפרינג וקפלן בריצה והצליחו למנוע מהרוכל לתקוף את הפקח החבול, הוא עוד המשיך לצעוק לעבר הפקח "תפסיק לעשות הצגות, לא קרה לך כלום, סתם אתה שוכב על הרצפה." בתוך דקות הגיעה ניידת משטרה שעצרה את הרוכל.

"הנחתי שהוא יכול לברוח, אבל לא תיארתי לעצמי שהדבר יתדרדר למצב דריסה" מספר שפרינג" זה היה סרט אימה, ראיתי את הפקח שלי מתרסק מול העיניים" אופיר נחבל בידיו וברגליו ונזקק לטיפול בבית החולים.

הרוכל, שאינו תושב העיר וכאמור מוכר לרשויות, הוזהר על ידי המשטרה והחברה לביטחון עשרות פעמים לבל ישוב למכור את מרכולתו ללא רישיון, אלא שהוא ובני משפחתו עוברים בכל פעם מנקודה לנקודה ולא משלמים את הקנסות שהם מקבלים. בפעמים קודמות איים אחד מבני המשפחה להתאבד, בפעם אחרת הוא ניסה לברוח מהפקחים וטיפס על עמוד חשמל  בפינת הרחובות רוטשילד- הרצל. רק לאחר הפסקת זרם החשמל בכל האזור, הצליחו להוריד אותו מהעמוד ללא פגע.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

18 בפברואר 2013