שפת רחוב ברוטשילד

תמונת הדמיה
 

אחרי הרחובות אברבנאל והגדוד העברי הגיע תורו של רחוב רוטשילד לעבור מתיחת פנים מקיפה שכוללת שדרוג מערכת התאורה, ריצוף מדרכות, הוספת חניות ועוד

 הרחוב השלישי בפרויקט "שפת רחוב" נכנס לעבודות שדרוג בשבוע הקרוב. רחוב רוטשילד במרכז העיר צפוי לעבור מתיחת פנים מקיפה הכוללת בין היתר שדרוג מערכת התאורה, ריבוד כביש, ריצוף מדרכות, הצבת מתקני ריהוט רחוב, הוספת חניות ועוד.

פרויקט "שפת רחוב" הינו חלק מתוכנית הפיתוח של העיר לשנים 2011-2014, לפיו צפויים מספר רחובות בעיר לעבור שדרוג וטיפול בחזות הרחוב בהשקעה של 150 מיליון שקלים. מדובר בשדרוג רחובות העיר מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים: ריצוף הרחוב, שילוט הרחוב, מיקום מפרצי חנייה, צבע מדרכה ועוד. למעשה בתוך זמן קצר באופן יחסי, הרחובות עוברים מהפך דרמטי בחזותם מבלי לאבד את אופיים.

העבודה ברחוב רוטשילד תבוצע בקטע שבין רחוב ז'בוטינסקי לרחוב שפרינצק. העבודה תחולק לארבעה מקטעים: ז'בוטינסקי – הזית, הזית-שדה, השדה-רמז, רמז-בןגוריון/שפרינצק.

בכל מקטע תבוצע העבודה בצד אחד של הרחוב, כאשר בצד זה תהיה הגבלה על תנועת הולכי הרגל, אך תישמר הגישה לחנויות ובתים ולפריקה וטעינה. בצדו השני של הרחוב לא תהיה כל הגבלה ותתאפשר חנייה לצדו. בעירייה מעריכים כי העבודות יושלמו בספטמבר, אז גם תושלם הסלילה הסופית של הכביש וכל העבודות ברחוב יושלמו.

ראש העירייה, דב צור: "פרויקט 'שפת רחוב' רק החל וכבר מוכיח את עצמו בשטח, בפרק זמן קצר אנחנו מצליחים להפיח ברחובות רוח חדשה ומרעננת. רוטשילד הוא עורק ראשי ומרכזי בעיר ושדרוגו יתרום משמעותית למראה הרחוב ולאוירה בו, כראוי למרכז הומה של עיר".

אדריכל העיר, אבנר אקרמן, הדגיש כי העבודות במסגרת פרויקט "שפת רחוב" מבוצעות בעזרת חומרי הגלם האיכותיים ביותר אשר מיועדים לשמור על חזותם לאורך שנים.

סמנכ"ל התפעול בעירייה, איתן דורון, אומר כי צפויה אי נוחות מסוימת בזמן העבודות, אך הכוונה היא להשלימן במהירות האפשרית. דורון הוסיף כי העירייה עדכנה מבעוד מועד את בעלי העסקים ברחוב על העבודות הצפויות וכי הקשר יימשך על מנת להיות קשובים לתושבים ולבעלי העסקים ולסייע להם בתקופה הקרובה.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

21 בינואר 2013