שפת רחוב בשפטל ויברבוים

הדמייה של רחוב

פרויקט "שפת רחוב" צובר תאוצה, אחרי הרחובות רוטשילד, אברבנאל ,הגדוד העברי, מגיע תורם של שני הרחובות הפנימיים שיזכו לכביש מאבנים משתלבות 

הרחובות הפנימיים שפטל ויברבוים נכנסים לפרויקט העירוני "שפת רחוב". רחובות אלו מצטרפים לרחובות רוטשילד והגדוד העברי הנמצאים בעבודות שדרוג הרחובות ורחוב אברבנאל שהושלם בהצלחה.

במסגרת הפרויקט יעברו רחובות שפטל ויברבוים מתיחת פנים מקיפה הכוללת בין היתר שדרוג מערכת התאורה, ריבוד כביש, ריצוף מדרכות, הצבת מתקני ריהוט רחוב, הוספת חניות ועוד. בשונה מהרחובות הקודמים, במקום סלילת כבישים באספלט, ירוצפו הכבישים באבנים משתלבות.

פרויקט "שפת רחוב" הינו חלק מתוכנית הפיתוח של העיר לשנים 2011-2014, לפיו צפויים מספר רחובות בעיר לעבור שדרוג וטיפול בחזות הרחוב בהשקעה של 150 מיליון שקלים. מדובר בשדרוג רחובות העיר מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים: ריצוף הרחוב, שילוט הרחוב, מיקום מפרצי חנייה, צבע מדרכה ועוד. למעשה בתוך זמן קצר באופן יחסי, הרחובות עוברים מהפך דרמטי בחזותם מבלי לאבד את אופיים.

ראש העירייה, דב צור: "למרות היקף העבודה העצום של הפרויקט והשאיפה לסיים את העבודות בזמן קצר מבלי לפגוע בשגרת היום של התושבים, חשוב לנו לשמור גם על הייחוד של כל רחוב, זו הסיבה שברחובות שפטל ויברבוים, בשונה מרחובות ראשיים, החלטנו לרצף באבנים משתלבות שמעניק אווירה ייחודית לאזור".

אדריכל העיר, אבנר אקרמן, הדגיש כי העבודות במסגרת פרויקט "שפת רחוב" מבוצעות בעזרת חומרי הגלם האיכותיים ביותר אשר מיועדים לשמור על חזותם לאורך שנים.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

2 במרץ 2013