שנת הלימודים תשע"ב נפתחה כסדרה בראשון לציון

ראש העיר וילד
 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ובכירי העירייה סיירו בשלושת ימי הלימודים הראשונים במוסדות החינוך במטרה לוודא שבתי הספר ערוכים, מצוידים, מוכנים והכול מתנהל כשורה

כמו למבצע צבאי נערכו בעיריית ראשון לציון לפתיחת שנת הלימודים. כל המינהלים והאגפים בעירייה התגייסו כדי ש-41,555 התלמידים יחלו את שנת הלימודים תשע"ב באופן חלק. צוותי הניקיון הקדימו וניקו את העיר יום לפני כן בשעות הלילה, כ-400 אנשי ביטחון הוצבו בעיר, מתוכם 150 חיילי צה"ל מיחידות אותן מאמצת העירייה, שוטרים, פקחים ומתנדבים שדאגו לביטחון ולבטיחות בדרכים,  בתי הספר היו ערוכים ומוכנים, ואכן, כל בתי הספר נפתחו כסדרם ולא נרשמו תקלות כלל.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ובכירי העירייה סיירו במוסדות החינוך בשלושת ימי הלימודים הראשונים על מנת לוודא שבתי הספר ערוכים, מצוידים, מוכנים ושהכול מתנהל כשורה. בנוסף, ניצל צור את הסיור על מנת לשמוע ממנהלות בתי הספר, בקשות מיוחדות, תלונות ומענות באם ישנן כאלה. תוכנית הסיורים הקיפה את בתי הספר ברחבי העיר: ביום ה' התנהל הסיור במזרח העיר, ביום ו' במרכזה וביום א' במערב העיר.

בתום יום הלימודים הראשון, כינסו ראש העירייה, דב צור, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן וראש מינהל החינוך, אריאלה ישראלי, את כל ראשי המינהלים והאגפים בעיריית ראשון לציון, נציגים מהחברה לביטחון, מהמשטרה ומוועד ההורים העירוני לישיבת סיכום היום הראשון לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב. בישיבה העלו כל בעלי התפקידים את הרשמים בתחומם. בעיות נקודתיות שעלו, כגון בעיות מיזוג אויר או ניקיון מוסד חינוך זה או אחר, נפתרו כבר ביום למחרת. בשל היקף השיפוצים הנרחב בעיר, ישנם עוד מספר בתי ספר שבהם עבודות השיפוץ יימשכו בחופשת הסוכות.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"הצלחנו לפתוח את שנת הלימודים כסדרה ללא כל בעיות מיוחדות. בהתחשב בעובדה ששיפצנו את בתי הספר בעיר בהשקעה של כ-30 מיליון ₪ בחודשיים, רמת המוכנות לפתיחת שנת הלימודים, איננה דבר של מה בכך. ברצוני להודות לכל עובדי העירייה על עבודתם הקשה, בתיאום מלא ובשיתוף פעולה מעורר השתאות וגאווה, מזה חודשים רבים. תודה לכולכם, אין זה מובן מאליו. לילדי העיר אבקש לאחל שנת לימודים פורייה, טובה ומלאה בהצלחות".

 ראש מינהל חינוך, אריאלה ישראלי, אמרה: "ברצוני להודות לעובדי מינהל החינוך שעבדו ימים כלילות בחודשים האחרונים כדי שיום פתיחת הלימודים יראה כך. השנה, פתיחת שנת הלימודים נראית אחרת-והתנהלה בצורה חלקה מבשנים קודמות. עבדנו קשה והיום קצרנו את הפירות. תודה לעובדי כל המינהלים והאגפים שסייעו לנו במלאכת המחשבת".

יו"ר וועד ההורים העירוני, שגדל והתחנך בעיר, אוהד אוזן, סיפר כי מימיו לא ראה הערכות טובה כזאת שהתנהלה השנה. לדבריו, השנה נפתחה ללא אי סדרים, מלבד תלונות בודדות של אי שביעות רצון מהיקף השיפוצים בשני בתי ספר בעיר. מלבד זאת, שיבח אוזן את שיפוצי הקיץ בבתי הספר וסיפר כי ההורים וצוותי החינוך מרוצים ומבקשים שההשקעה בחינוך תימשך.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

5 בספטמבר 2011