שבוע החינוך בראשון לציון

ראש העיר וילדים
  השבוע נפתח בראשון לציון שבוע החינוך; במסגרת שבוע שלם רצוף אירועים שהוקדשו כולם לתחום החינוך העניקה העיר תעודות הערכה ל-16 מחנכים מצטיינים

השבוע נפתח בראשון לציון שבוע החינוך המתקיים בעיר זו השנה השלישית ברציפות, בהתאם לחזונו של ראש העירייה, דב צור, שהציב את קידום ופיתוח החינוך בראשון לציון בראש סדר העדיפויות העירוני.

שבוע החינוך מתקיים בין התאריכים 19-24.2.12 ומטרתו להעצים, להוקיר ולהעריך את עבודת הצוותים החינוכיים בעיר.

את השבוע פתח ראש העירייה, דב צור, בסיור במוסדות החינוך בעיר, נפגש עם חלק מצוותי החינוך הקדם יסודי, היסודי והעל יסודי.

במהלך השבוע, התקיימו בעיר ימי עיון לצוותי החינוך העירוניים, חידון התנ"ך לתלמידי כיתות ה' ו-ו', טקס הענקת תעודות לעובדי חינוך מצטיינים שזכו לקבל מענק בגובה 5000 ₪ כל אחד, מופע של מגמות האומנות בבתי הספר העל-יסודיים, מופע של ילדי הגנים ועוד-והכול בסימן חינוך.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"השנה כבר אפשר לומר בפה מלא כי שבוע החינוך בראשון לציון הפך למסורת של עיר שמציבה את החינוך במקום הראשון. שבוע החינוך מתקיים זו השנה השלישית במסגרת החתירה המתמדת שלנו להפוך את ראשון לציון לעיר המובילה בישראל בתחום החינוך. לא נתפשר על מקום טוב באמצע- אנחנו רוצים להוביל, ואנחנו מבינים שכדי להוביל אנחנו חייבים לשים את החינוך ואת אנשי החינוך  במרכז-להוקיר, להעריך ולטפח את עבודתם הטובה של מחנכים מצטיינים שמביאים את תלמידי העיר להישגים מצוינים".

עוד הוסיף צור:"מערכת החינוך בראשון לציון נמצאת בעליה מתמדת. בשלוש השנים האחרונות ההשקעה העירונית בחינוך הולכת וגדלה-המערכת נמצאת בשנת שיא של העשור האחרון. התוצאה:יותר שעות הוראה, יותר תכניות למצטיינים, יותר תוכניות למתקשים והתוצאות מדברות בעד עצמן. בשנת הלימודים תש"ע עלו ב-5% ובשנת תשע"א ב-7% נוספים-מדובר בעלייה מצטברת של 12% בזכאות לבגרות בקרת תלמידי המקיפים העירוניים".

 ראש מינהל החינוך, שוש נחום:"שבוע החינוך בראשון לציון הוא אירוע  יוצא דופן בחשיבותו המעניק לצוותי החינוך בעיר רוח גבית חזקה להמשך פעילות חינוכית יצירתית, פורה ופורייה. זה מכבר נכנסתי לתפקידי כראש מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון. אני מוכרחה לומר כי אני מתפעלת מהעשייה החינוכית בעיר, מהצוותים המקצועיים ומהמערכת המיומנת. אני בטוחה כי תודות למדיניות עירונית ברורה המעמידה את החינוך בראש סדר העדיפויות, תוכל העיר ראשון לציון להוביל ברמה הארצית בתחום החינוך בשנים הקרובות".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

20 בפברואר 2012