שיפוץ בית הספר בלקינד לחינוך מיוחד בראשון לציון

 בית הספר בלקינד לחינוך מיוחד בראשון לציון שופץ בעלות של קרוב לכ- 2 מיליון ₪ 

בית הספר חודש באופן משמעותי ובקרוב צפוי אף שלב נוסף לשיפוצים; ראש עיריית ראשון לציון:"החינוך המיוחד הוא נדבך חשוב במערכת החינוך, ואין לי ספק כי ההשקעה בו תניב תוצאות"

בית הספר בלקינד לחינוך מיוחד בעיר ראשון לציון, עבר באחרונה שיפוץ מאסיבי. על פי תוכנית אדריכלית, חולק השיפוץ לשלושה שלבים, כאשר שלב א' ושלב ב' הושלמו בהצלחה ואילו שלב ג' עתיד להתחיל בקרוב.

עד כה הושקע בפרויקט השיפוץ סכום של קרוב לכ- 2 מיליון ש"ח, מתוכם מעל למיליון הושקעו על ידי עיריית ראשון לציון. כחלק מן השיפוץ, שודרגו כל מרחבי בית הספר.

בשטחו הפנימי של מבנה בית הספר מוזגו כל מרחבי הפעולה הכוללים את כיתות האם ואת כיתות ספח. כיתות הבוגרים אף שופצו באופן יסודי יותר. אולם הספורט של בית הספר מוזג גם הוא, נצבע ובקרוב ייחצה חדר הפעילות באולם לשני חלקים על מנת לאפשר מרחב לעבודה פרטנית עם תלמידי בית הספר, במסגרת תכנית "אופק חדש".

מטרתו העיקרית של השיפוץ, מלבד נוחות התלמידים, הייתה בטיחותם, ולשם כך תוכנן רוב רובו של השיפוץ. מרחבים רבים בבית הספר רוצפו על מנת לאפשר מעברים בטיחותיים עבור התלמידים: משטח האספלט בחלקה החקלאית, שביל המעבר האחורי של בית ספר ומרחב הכניסה לבית הספר, אשר רוצף גם הוא ובוצעה בו הנגשה לנכים. כעת ניתנת הגישה אל השבילים ומהם באופן בטיחותי לחלוטין, שלא כבעבר. לנוחות תלמידי בית הספר, רחבת בית הספר טופלה ושודרגה באופן משמעותי, ואף התווספו לה ספסלים, ברזיות, פחים, ערוגות לנוי ואבני שפה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "כחלק ממדיניות ההשקעה בחינוך, יש צורך בשיפור התנאים בהם מבלים  התלמידים שעות רבות מידי יום. אין לי ספק כי לימוד בתנאים טובים יותר ותחושת הערך אשר נובעת מן ההשקעה בתלמידים, תשפר את הישגי התלמידים, וזוהי מטרתנו. החינוך המיוחד הוא נדבך חשוב במערכת החינוך, ואין לי ספק כי ההשקעה בו תניב תוצאות. אמשיך לפעול על מנת לשפר את פני החינוך בעיר ראשון לציון, אשקיע מאמצים ומשאבים נוספים, ככל שיידרש בכדי לעודד מצוינות בכל מוסדות חינוך בעיר". 

 אייל מושיוב, חבר מועצה ומחזיק תיק שיפור פני העיר: " כמחזיק תיק שיפור פני העיר , שיפוץ מוסדות חינוך הוא חלק מהמינהל ואני גאה בעובדים שעבדו נמרצות ואת התוצאות אנו רואים בשטח. אני שמח בשביל תלמידי בית ספר בלקינד והוריהם על השיפוץ ותוצאותיו ואני פונה להורי תלמידי ראשון לציון שפונים אלינו, שהסבלנות משתלמת, ומושכל לחכות לסופו של תהליך שתוצאותיו הטובות נראות בשטח. כל בתי הספר בעיר מקבלים טיפול שווה וזאת כמובן בהתאם לצרכים". עוד הוסיף מושיוב:" אני מאמין בסביבה לימודית בית ספרית טובה, ראויה, מתאימה ומותאמת למאה עשרים ואחת ועל כן אני שמח מאוד שלאחר שנתיים וחצי מרגישים תנופה ושינויים בבתי ספר בעיר , ועל פי חזון ראש העירייה, אנו נמשיך לקדם את החינוך בעיר ולהצעיד אותו קדימה".

 כתבה:  יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

23 במאי 2011