בשעה טובה-שדרוג לב העיר יוצא לדרך!

 החלו עבודות השיפוץ במדרחוב רוטשילד

עבודות השיפוץ, שהיו אמורות להתחיל לפני כחודש, נדחו עקב בקשתם של בעלי העסקים במקום, שדרשו לעקב את תחילתו של הפרויקט, עד לאחר חג החנוכה, לחודש ינואר. כעת, החלו העבודות במלוא המרץ, והן צפויות להסתיים בעוד 10-12 חודשים.

במסגרת הפרויקט, ביוזמתו של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ישופץ וישודרג מדרחוב רוטשילד, בהשקעה של כ-11 מיליון שקלים. העבודות תכלולנה שיפוץ מסיבי של מדרחוב רוטשילד הישן, בין רחוב הרצל לרחוב מוהליבר ובקטע שבין אחד העם לנרדאו.

 את עבודות שיפוץ ושדרוג המדרחוב תבצע חברת ה"אחים רחמה-חברה לעבודות עפר פיתוח וכבישים בע"מ", לאחר שנבחרה על ידי עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה הכלכלית, בהליך מכרז לביצוע העבודות.

 כפי שמתאר אדריכל התוכנית, ליאור וולף, ממשרד צור-וולף, כיום המראה הכללי של המדרחוב מיושן. על כן, לבקשת העירייה, בוצע תכנון מחדש אשר פותח את המדרחוב, כך שניתן יהיה להביט מקצהו האחד לקצהו השני. במרכז המדרחוב מתוכננת שדרה רחבת ידיים ובצדדים ימוקמו בתי הקפה ובתי עסק. במקביל לתכנון הכולל פועל מעצב מוצר, המופקד על עיצוב מיוחד למתחם בדגש על שילוט רחוב, שילוט לחנויות ועמודי התאורה.

 ראש העירייה, דב צור: "בשעה טובה החלו עבודות השיפוץ של מדרחוב רוטשילד בעיר. מדרחוב רוטשילד הוא הלב הפועם של העיר מאז ימי המושבה ועד לימינו. כמי שמבינים את חשיבותו של המוקד ההיסטורי המרכזי בחייה של העיר, החלטנו לשפץ את המדרחוב, במסגרת התכניות לשיקום ושימור לב העיר ההיסטורית, ולהעניק לו את הכבוד הראוי לו בחיי העיר. אנו שומרים על הרוח ההיסטורית של המקום תוך התאמתו לתפקוד מודרני ועדכני. המבנים במדרחוב ובסביבתו אשר נמצאים עוד מימי המושבה עברו או יעברו שימור, ביניהם, בניין העירייה הישן ובית מאירוביץ, בית הפקידות, מלון לונדון, בית הכנסת הגדול, מבואת מוזיאון ראשון לציון ושני מבנים נוספים במוזיאון (הקליניקה ובית התרופות), כיכר המייסדים ואת המדרחוב יעטוף אופי חדש-ישן, משודרג ומזמין עבור תושבי העיר".

 חבר המועצה אייל מושיוב, מחזיק תיק המדרחוב, אומר כי "לאורך כל הפרויקט הקפדנו לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם בעלי העסקים במדרחוב וגם בהמשך, עם תחילתן של העבודות, נמשיך לפעול באותה הדרך. אין לי ספק שהפרויקט הזה יעורר את המדרחוב וימשוך כבעבר את תושבי העיר והאזור, להסתובב וליהנות ממרכז העיר המחודש. אני מזמין את בעלי העסקים במדרחוב לפנות אלי בכל שאלה או בעיה-דלתי פתוחה".

 יו"ר החברה הכלכלית, יוסי שניר, אומר כי "בסיומן של העבודות יוכלו תושבי העיר ליהנות ממרכז ישן-חדש, ייחודי באופיו, שיהווה מוקד "ראשוני" מובהק. המדרחוב יזכה לטיפול כולל שישמר ויאדיר את צביונו, כמו בימים עברו".

 כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

16 בינואר 2012