שיתוף פעולה בין המוקד העירוני לפקחי החברה לביטחון

 

שיתוף פעולה בין המוקד העירוני לפקחי החברה לביטחון סיכל  ניסיון פריצה והביא ללכידת פורץ

 בליל שני בשבוע שעבר, בשעה 02:35, התקבלה במוקד העירוני פניה של אזרח שדיווח על ניסיון פריצה לרכב ברחוב האחים סולימן 12. משמרת לילה שעבדה במוקד העירוני בניהולה של מנהלת המשמרת רותם חי, בדקה היכן הניידת הקרובה ביותר של החברה לביטחון וסדר ציבורי, ושיגרה אותה למקום, ובמקביל, הזעיקה ניידת משטרה.

ניידת של החברה לביטחון הגיעה למקום האירוע בתוך 3 דקות ותפסה את הפורץ בשעת מעשה. הפקח רמי גלאם, שהיה בניידת מספר: "החניתי את הרכב רחוב אחד לפני האחים סולימאן, יחד עם הפקח הידן סזמן, הלכנו ברגל לעבר הרחוב. סרקנו את הרחוב, זיהינו סובארו כחולה בחולות. הגענו למקום וראינו את הבחור בתוך הרכב. נעמדנו משני צידי הרכב, ביקשנו ממנו לצאת החוצה, השענו אותו על הרכב עד שניידת משטרה הגיעה למקום".

הפקחים מצאו על החשוד כלי פריצה, שכללו מברג ופלייר. החשוד הודה שפרץ לרכב ואמר גם שניסה לפרוץ לסיטרואן ברלינגו שהייתה במקום, אך לא הצליח ולכן עבר לסובארו.

החשוד נעצר על ידי המשטרה ונלקח לחקירה.

מנהל המוקד העירוני, גלעד פינקלשטיין, אומר כי "זהו אירוע נוסף שנוהל על ידי צוות המוקד העירוני, בצורה מקצועית איכותית ומהירה ובשילוב ותיאום כלל הכוחות הביא לתוצאה המיוחלת של לכידת הפורץ".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, אמר כי האירוע הזה מוכיח את ההיערכות הנכונה של החברה לביטחון. "העובדה שאנו פרוסים בכל רחבי העיר, מצליחים להגיע לכל אירוע ראשונים ותוך מספר דקות מועט, ופעמים רבות גם מצליחים לסכל פשעים ולתפוס את העבריינים, מעידה כי ההיערכות של החברה היא נכונה וכוח האדם שלה הוא איכותי, מקצועי ונחוש ומצליח במשימות שמוטלות עליו".

 כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון