ראשון לציון עם שיעור סטודנטים מהגבוהים בקרב הערים הגדולות

  כך קובעת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שיעור הסטודנטים לכל 1000 תושבים בראשון לציון הוא הגבוה ביותר בקרב הערים הגדולות, ועומד על 39.8%, למעט תל אביב, שאחוז הסטודנטים בה עומד על 44%.

 מן הנתונים עולה כי בשנת 2009 היו בראשון לציון 3,144 מועמדים לתואר ראשון באוניברסיטאות ובמכללות וכי באותה שנה גדל שיעור בוגרי התואר הראשון ב-11.3% בהשוואה לשנה הקודמת.  כמו כן עולה, כי ב-2009 עמד שיעור המועמדים ללימודים אקדמיים מהעיר על 9,085. מדובר בגידול של 4.4% לעומת השנה הקודמת. 27.1% למדו באוניברסיטאות, 43.4% במכללות אקדמיות, 5.6% במכללות אקדמיות לחינוך ו-24% באוניברסיטה הפתוחה.

 באופן כללי, הממצאים מצביעים על מגמה לפיה מספר המועמדים, הלומדים והבוגרים גדל עם השנים וכי רובם המכריע של הסטודנטים בני העיר לומדים במוסדות להשכלה גבוהה באזור תל אביב והמרכז.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"אני שמח לגלות כי אחוז האקדמאים מקרב תושבי העיר ראשון לציון עולה עם השנים וכי העיר מתהדרת באחוזים גבוהים מאד של צעירים שממשיכים ללימודים גבוהים, באחוזים שעולים על רוב רובן המכריע של הערים הגדולות במדינת ישראל. זו בדיוק הסיבה שאנו משקיעים כל כך הרבה במערכת החינוך העירונית – כדי לתת לילדים שלנו כלים להמשיך הלאה במסלולי ההשכלה השונים ולצאת לחיים בעמדת הפתיחה הטובה ביותר".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

25 ביוני 2012