שוברים שיאים

בשנה החולפת גדל מספר המבקרים בחי-כיף ראשון לציון באופן משמעותי ביחס לשנים קודמות

 מסיכומי כמות המבקרים של שנת 2011 עולה כי מספר המבקרים בחי-כיף, גן החיות של ראשון לציון, גדל באופן משמעותי בהשוואה לשנים האחרונות. במסגרת זו, נשברו גם שיאי הביקורים בתקופת חופשת הקיץ, בחג הסוכות ובחג החנוכה.

המבקרים נהנו לאורך השנה החולפת ממפגש מרגש עם בעלי החיים המרשימים, מחגיגה של פעילויות לילדים ומשלל מבצעים  אטרקטיביים.

מנהלת השיווק של החי-כיף, מיטל תמם, מספרת כי רבים מעובדי גן החיות זוקפים את ההצלחה לזכותו של הסיקור התקשורתי הנרחב לו זכה החי-כיף בשנה האחרונה. במסגרת זו, מספרת תמם, זכה החי-כיף לכותרות במסגרת כתבה השוואתית באתר  Ynet בה דורג החי-כיף כאחד מגני החיות הטובים בארץ. בין השאר, תוארו יתרונותיו כ"נוח מאוד לשיטוט הודות לשבילים מסודרים, מטופח וטובל בירק". כמו כן, דורג הגן כאחד המובילים בישראל במספר החיות, וכך בחרו לסכם ב Ynet: "המון חיות על שטח לא מאוד גדול, כך שהתמורה לכסף מבחינת כמות החיות מצוינת".

גם בעיתון "ישראל היום" זכה החי-כיף למקום של כבוד לאור ההתרגשות הגדולה עת בקעו גוזלי הפלמינגו בלהקה היחידה המתרבה בישראל, הגוזלים כיכבו בכתבה על גורים בגני חיות בארץ.

מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אלי פולק: "שנת 2011 הסתיימה לה בקול תרועה וגדילה של פי 2.5 מבקרים בחג חנוכה בהשוואה לשנים קודמות. החברה העירונית מוסרת תודה לקהל המבקרים שפקדו את שערי גן החיות ואני מקווה כי השנה נארח אף כמות גדולה יותר של מבקרים ונשבור גם את השיא הנוכחי".

מנהל החי-כיף, בצלאל פורת:" לאלו שטרם ביקרו, נספר כי החי-כיף, גן החיות של ראשון לציון, הוא פינת חמד של טבע ואטרקציות לילדים. 5 דקות מאיקאה ומהסינמה סיטי, מחכה בילוי משפחתי מרגש ומלהיב. מבנה המקום מאפשר להתרשם ממגוון חיות הבר תוך טיול נינוח של כשעתיים בשבילים פסטורליים ומוצלים. המסלול קל ונוח גם לפעוטות. 

באזור הטורפים תוכלו להתפעל  מהאריות, הטיגריסים והאליגטורים ממרחק מטרים ספורים בלבד. בחצר האפריקאית תיהנו ממראה הראמים, הזברות והג'ירפה האצילית. משם תנו קפיצה לחצר האוסטרלית - שם מקפצים הקנגורו ליד ציפורי האמו המרשימות. אל תוותרו על שביל הזוחלים עם נחשי ענק, האיגואנות ולטאת כוח הנדירה. ולקינוח, מגוון ענק של קופים סקרנים ופעלתנים מחכים לכם, עבורם אתם מעניינים לא פחות מאשר הם עבורכם".

עוד הוסיף פורת וביקש למסור לקהל המבקרים: "שמחנו לארח אתכם במהלך 2011 ואנו מקווים לראותכם שוב בקרוב. אז השאירו את סלי האוכל בבית או ברכב, הצטיידו במצלמות ובואו אלינו לבילוי של כיף וחוויות ואל תשכחו: גן החיות הוא ביתם של בעליי החיים ואנו רק אורחים בו".

 שעות פעילות הגן (2.10.11-29.3.12):  א' עד ה' + סופ"ש בין השעות- 09:00-17:00 בימי ו' וערבי חג בין השעות- 09:00-15:00 (הקופות נסגרות שעתיים לפני סגירת הגן).

  כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

 6 בפברואר 2012