חנוכת ספרייה חדשה בבית ספר שלמון

  ספרייה חדשה על שמה של מרב פאוזנר ז"ל נחנכה בבית הספר שלמון בעיר במימון עיריית ראשון לציון, בית הספר שלמון והודות לתרומתה הנדיבה של משפחת פאוזנר נחנכה בשבוע שעבר הספרייה החדשה

בשבוע שעבר נחנכה בבית הספר שלמון בעיר ספרייה חדשה לרווחת תלמידי בית הספר, על שמה של מרב פאוזנר ז"ל שהייתה תלמידת בית הספר ונפטרה בשנת ה-41 לחייה ממחלה קשה. טקס החנוכה התקיים ביום ד' האחרון בסמוך ליום הולדתה של מרב פאוזנר ז"ל. הספרייה החדשה נבנתה במימון משותף של עיריית ראשון לציון, בית הספר, ובעזרת תרומתה הנדיבה של משפחת פאוזנר.

טקס חנוכת הספרייה החגיגי התקיים בנוכחותם של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, נאווה ואביחי פאוזנר-הוריה של מרב, משפחתה וקרוביה, ראש אגף חינוך יסודי בעיריית ראשון לציון, מירי אור גוטפריד, מפקחת בית הספר, ויקי ניצן, מנהלת בית ספר שלמון, מיכל גלבוע-סרוסי ועוד.

הספרייה החדשה הוקמה עבור תלמידי בית הספר, בסטנדרטים הגבוהים ביותר. הפרויקט, שנוהל על ידי אגף פיתוח ובינוי מוסדות חינוך, בראשותה של כוכי חיים, לווה מקרוב על ידי כוכי חיים מעצבת הפנים, נאווה גביזון, שמספרת כי "הספרייה ע"ש מרב פאוזנר ז"ל הינה מקום שמתפקד כמרכז תרבות, לימוד וקריאה, יצירה והאזנה למוזיקה. החזון היה ליצור סביבה נעימה ומרגיעה למגוון פעילויות למידה, תרבות ויצירה".

עוד הוסיפה גביזון כי:"הספרייה נבנתה על שטח של 100 מ"ר, בהם עשינו את המיטב על מנת ליצור עבור הילדים פינה נעימה ואטרקטיבית ללמידה והעשרה. בין יתר הדברים, הותקנה בספרייה רצפת פרקט, ריהוט חדש, תקרה אקוסטית, 5 עמדות מחשוב, פינה רכה-עם ריהוט רך דוגמת "פופים" לישיבה להנאתם של הילדים, פינת למידה ועיון, מסך ברקו (מקרן), הותקנו חלונות חדשים ועוד. כל זאת בעטיפה של גרפיקה ייחודית על קירות הספרייה.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"עבודת החינוך הופכת מרתקת בעיני ככל שעוברים הימים. מדובר בעבודה אינטנסיבית וסיזיפית בעלת מטרה ברורה-להצעיד את המערכת קדימה ולבנות מערכת טובה יותר, גם בהיבט הפיזי שלה. הספרייה שחנכנו כאן היום, מסמלת את הערך המוסף בבתי הספר של ראשון לציון. מספר בתי ספר בעיר זכו בספריות חדשות ואני יודע שהילדים ייהנו וינצלו את הספרייה להרחבת הדעת".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

22 אוקטובר 2012