ספרייה חדשה נחנכה בבית הספר עדיני בעיר

 משקיעים במערכת החינוך! במימון עיריית ראשון לציון והודות לתרומתו של חיים עדיני, מבני משפחתו של יונה עדיני ז"ל, נחנכה בשבוע שעבר ספרייה חדשה בבית הספר עדיני בעיר

בשבוע שעבר נחנכה בבית הספר עדיני בעיר ספרייה חדשה לרווחת תלמידי בית הספר, על שמם של יונה עדיני ז"ל, שהיה מנהל בית הספר חביב המיתולוגי בעיר משנת 1947-1966 ושרה עדיני ז"ל, רעייתו שגם היא בעלת רקע חינוכי ארוך כגננת. הספרייה נבנתה במימון משותף של עיריית ראשון לציון, בית הספר, ובעזרת תרומתו של עו"ד חיים עדיני, מבני משפחתו של איש החינוך, יונה עדיני ז"ל, על שמו קרוי בית הספר. את הפרויקט ביצעו מינהל שפ"ע (שיפור פני העיר) בעירייה, בראשותו של ראובן הרשקוביץ, יחד עם מינהל החינוך.

הספרייה החדשה הוקמה עבור תלמידי בית הספר, בסטנדרטים הגבוהים ביותר בפרויקט אשר לווה מקרוב על ידי מעצבת הפנים, אורלי מולא, שמספרת כי "הספרייה נבנתה על שטח של 75 מ"ר, בהם עשינו את המיטב על מנת ליצור עבור הילדים פינה נעימה ואטרקטיבית ללמידה והעשרה. בין יתר הדברים, הותקנה בספרייה רצפת פרקט, ריהוט חדש, תקרה אקוסטית, 5 עמדות מחשוב, פינה רכה-עם ריהוט רך דוגמת "פופים" לישיבה להנאתם של הילדים, פינת למידה ועיון, מסך ברקו (מקרן), מיזוג, הותקנו חלונות חדשים ועוד. כל זאת בעטיפה של גרפיקה ייחודית על קירות הספרייה ועמוד זיכרון ע"ש יונה ושרה עדיני שנבנה בחלל הספרייה".  

טקס חנוכת הספרייה החגיגי התקיים בנוכחותם של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, התורם הנדיב, עו"ד חיים עדיני, חבר המועצה-מחזיק תיק שפ"ע, אייל מושיוב, ראש מינהל שפ"ע, ראובן הרשקוביץ, ראש מינהל החינוך, שוש נחום, ראש אגף חינוך יסודי, מירי אור גוטפריד, מפקחת בית הספר, ויקי ניצן ויו"ר וועד ההורים של בית הספר, יובל מדמוני.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"עבודת החינוך הופכת מרתקת בעיני ככל שעוברים הימים. מדובר בעבודה אינטנסיבית וסיזיפית בעלת מטרה ברורה-להצעיד את המערכת קדימה ולבנות מערכת טובה יותר, גם בהיבט הפיזי שלה. הספרייה שחנכנו כאן היום, מסמלת את הערך המוסף בבתי הספר של ראשון לציון. מספר בתי ספר בעיר זכו בספריות חדשות ואני יודע שהילדים ייהנו וינצלו את הספרייה להרחבת הדעת".

צור, שהיה תלמיד בבית הספר חביב אותו ניהל יונה עדיני שנים רבות, הוסיף ואמר:"אין זה מקרי שמי שהשקיע בבנייתה של הספרייה, זה עו"ד חיים עדיני, שגדל על ערכי חשיבות החינוך, והתחנך הוא עצמו על ברכיו של יונה עדיני הדגול".

חבר המועצה, מחזיק תיק שפ"ע, אייל מושיוב, פנה בטקס לראש העירייה:"דב, אני רוצה לומר לך, שאני רואה את השינוי הגדול במערכת החינוך העירונית, בתנאים הפיזיים המשופרים והמשודרגים ובסביבה הלימודית המשופרת- אלו דברים שאינם מובנים מאליו. זו רק ההתחלה –החינוך בראשון לציון בדרך הנכונה למעלה". עוד הוסיף "דלת לשכתי פתוחה בפני כל התושבים, בכל שאלה או בעיה בתחום אחריותי, אשמח לסייע ברצון". מושיוב ביקש להודות לראש העירייה, דב צור, לכל עובדי מנהל שפ"ע, למנהלת בית הספר ולעו"ד חיים עדיני.

מנהלת בית הספר עדיני, רחל קידר:"השקעה בילדים זו השקעה טובה ביותר. חשוב שבית הספר ישמור על ערכים ישנים וטובים מצד אחד, ומצד שני יאפשר למידה בסביבה אטרקטיבית בסטנדרטים של המאה ה-21 שמעודדת למידה, חינוך לערכים ושמירה על הסביבה. אני גאה על הזכות שהייתה לי להכיר את עו"ד חיים עדיני ויחד עם ראש העירייה, דב צור, להשקיע בספרייה להנצחת שמם של אנשי חינוך דגולים בעיר, יונה ושרה עדיני".

 כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

16 ינואר 2012