סיכום עונת הרחצה בעיר

 

ביום ה' האחרון הסתיימה באופן רשמי עונת הרחצה בחוף הים; במהלך העונה נספרו בחוף 97 ילדים אבודים, 168 אבידות ומציאות, 2 סוסים על קו החוף ו-103 פינויים של מנגלים ומדורות

ביום ה' האחרון, 27.10.2011, נסגרה באופן רשמי עונת הרחצה בראשון לציון. חוף ימה של ראשון-לציון, המשתרע על כ – 1 ק"מ, נחשב לאחד היפים והמסודרים בארץ, ובולט בניקיונו ובהשקעה המרובה בו.  לאורך החוף ולאורך הטיילת פזורים בתי קפה ומסעדות לשירות הציבור.

 עונת רחצה זו, כך מסתבר, הסתכמה במספר נופשים גבוה ביותר בשל סלילתו של כביש 431 המאפשר גישה מהירה אל החוף. מרבית המבקרים המתגוררים מחוץ לעיר הגיעו מהערים ירושלים ומודיעין.

במהלך הקיץ נערכו בחוף מגוון אירועי חוף מגוונים, צבעוניים וססגוניים, שסיפקו תעסוקה איכותית ומהנה לציבור המבלים בחוף:הופעות של מיטב האמנים לטובת בני הנוער, טורניר כדורעף חופים, הרקדות לקהל הרחב, הרקדות לציבור הנכה, טורניר כדורגל חופים לבתי העסק בעיר, אליפות הארץ בקשתות, טריאתלון, פעילויות לילדים והורים שכללו משחקי יצירה והפעלות שונות ועוד. כמו כן, הקיץ, חנכה עיריית ראשון לציון גן משחקים חדש לילדים בחוף הים שנבנה בהשקעה של  4 מיליון שקלים, המכיל 15 מתקנים ייחודיים, רחבת דשא גדולה ובעיקר – נוף מרהיב לים.

 מסיכום עונת הרחצה שנערך על ידי קב"ט חוף הים עולה כי  גם העונה הוגברה תחושת הביטחון של באי החוף הודות לכמות הסדרנים בחוף, לפרויקט המצלמות שהותקנו בחוף, לבדיקה קפדנית ויסודית של החונים בחניות הנכים, לסריקותיהם הרגליות של הפקחים, לצד סיורים ממונעים שנערכו על ידי הנהלת החוף ועוד. אמצעי האכיפה והפיקוח נותנים את אותותיהם וגם השנה, חלה ירידה במספר הפריצות לרכבים וגניבות התיקים מהחוף.

 השנה, כך נמסר מהחברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, עיקר הדוחות בחוף נרשמו בגין כניסה למים בהעדר מציל, אי ציות להוראת מציל/פקח/סדרן, השלכות פסולת, הקמות רעש, כלבים משוטטים, הפרות סדר ואכיפת עסקים.

 מעט מספרים: במהלך העונה אבדו 97 ילדים, נספרו 168 דיווחים על אבידות ומציאות, בוצעו כ-6 מעשי וונדליזם, פונו כ-103 מנגלים ומדורות ונאכפו 2 מקרים של סוסים שנצפו על קו החוף.

 כמו כן, הודות לעבודתם של המצילים ושל פקחי החברה לביטחון בהיעדר המצילים, לאחר שעות הרחצה, הסתכמה העונה ללא טביעות שהובילו למוות.

 חבר המועצה, מחזיק תיק חוף הים, ישראל דואני:"גם השנה נערכנו היטב לפתיחת עונת הרחצה ובנוסף לפעילויות החוף הרבות שיזמנו, בראש ובראשונה ביקשנו להבטיח את בטיחותם של הרוחצים והמבלים בעזרת  התקנתן של מצלמות אבטחה רבות שהתבצעה על ידי החברה לביטחון, הצבת כוחות רבים שסיירו בשטחים החוליים, בטיילת ובחניונים ואף נקטו אמצעים נוספים על מנת שייהנו הרוחצים מסביבה בטוחה. הצלחנו, גם השנה, לספק לתושבים חוויית שהיה טובה יותר מבעבר, כחלק מן המגמה אליה אנו שואפים, לשפר מידי שנה את השירות הניתן לתושב".

 המהלך חודשי החורף, כך נמסר מאגף חופים ואגמים, יבנו בחוף סככות צל חדשות, מבנה שירותים בחוף מספר 4, ישופצו חדרי השירותים בחופים 2 ו-3, ישודרג חוף הנכים, תסתיים בניית הטיילת שתגיע עד לגבול העיר בת ים, תיבנה מרפאה חדשה ויונגשו החופים 3 ו-4.

 מנהל אגף חופים ואגמים, אלי שוורצברג מסר כי העונה חלפה ללא תקלות מיוחדות ובסדר מופתי. כמו כן, גם לאחר סגירתה של העונה באופן רשמי, יוכלו הרוחצים ליהנות משירותי הצלה בסוכה מספר 1 בחוף, בכל יום בין השעות 08:10-15:50. שוורצברג מבקש לקרוא לציבור ולהדגיש כי חל איסור מוחלט על רחצה בים שלא בתחום תחנות ההצלה ומעבר לשעות הפעילות של כוחות ההצלה.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

1 בנובמבר 2011