סיכום עונת הרחצה בעיר

  ביום ב' האחרון הסתיימה באופן רשמי עונת הרחצה בחוף הים: יותר מבקרים, פחות עבירות וגניבות, 16 פעולות הצלה

 ביום ב' האחרון, 15.10.2012, נסגרה באופן רשמי עונת הרחצה בראשון לציון. חוף ימה של ראשון-לציון, המשתרע על כ 800 מטרים, נחשב לאחד היפים והמסודרים בארץ, בולט בניקיונו ובהשקעה המרובה בו ומושך אליו מספר מבקרים רב.

גם עונת רחצה זו, כך מסתבר, הסתכמה במספר נופשים גבוה ביותר, כאשר מרבית המבקרים המתגוררים מחוץ לעיר הגיעו מהערים ירושלים ומודיעין.

 במהלך הקיץ נערכו בחוף מגוון אירועי חוף מגוונים, צבעוניים וססגוניים, שסיפקו תעסוקה איכותית ומהנה לציבור המבלים בחוף:הופעות של מיטב האמנים לטובת בני הנוער, טורניר כדורעף חופים, הרקדות לקהל הרחב, הרקדות לציבור הנכה, טורניר כדורגל חופים לבתי העסק בעיר, אליפות הארץ בקשתות, טריאתלון, פעילויות לילדים והורים שכללו משחקי יצירה והפעלות שונות ועוד.

השנה התחדש החוף גם בטיילת חדשה, שמגיעה כעת עד לחוף בת-ים מצפון. בחלקה הצפוני של הטיילת נהנו המבקרים מגן משחקים חדש לילדים בחוף הים המכיל 15 מתקנים ייחודיים, רחבת דשא גדולה ובעיקר – נוף מרהיב לים. בימים אלו  מרחיבה העירייה, באמצעות החברה הכלכלית, את הגן הקיים, המשתרע כיום על  3 דונם, בעוד 8 דונם כך שהפארק יתפרש על שטח של 11 דונם.

 מסיכום עונת הרחצה שנערך על ידי קב"ט חוף הים עולה כי  חלה ירידה במספר הפריצות לרכבים וגניבות התיקים מהחוף, וזאת הודות לכמות הסדרנים בחוף, למצלמות הפועלות בחוף, לסריקותיהם הרגליות של הפקחים, לצד סיורים ממונעים שנערכו על ידי הנהלת החוף ועוד.

 השנה, כך נמסר מהחברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, עיקר הדוחות בחוף נרשמו בגין כניסה למים בהעדר מציל, אי ציות להוראת מציל/פקח/סדרן, השלכות פסולת, הקמות רעש, כלבים משוטטים, הפרות סדר ועסקים שחרגו מגבולות הרישיון שלהם. בעונת הרחצה הזו נרשמה  ירידה במספר העבירות שבמתחם החוף.

 מעט מספרים: בוצעו 16 פעולות הצלה במהלך העונה הרחצה בשעות השיגרה, והודות לעבודתם של המצילים ושל פקחי החברה לביטחון לא היו טביעות שהסתיימו במוות. בנוסף, במלך עונת הרחצה דווח על 417 ילדים שאיבדו את הוריהם בחוף, נרשמו 2 עקיצות מדוזה שדרשו טיפול במרפאה, נספרו 92 דיווחים על אבידות ומציאות, בוצעו כ-3 תקיפות פקח/שוטר, פונו כ-23 מנגלים ומדורות ונרשמו דו"חות בשני מקרים של סוסים שנצפו על קו החוף.

 מנהל אגף חופים ואגמים, אלי שוורצברג מסר כי העונה חלפה ללא תקלות מיוחדות ובסדר מופתי. שוורצברג הוסיף, כי במהלך חודשי החורף הקרובים ייבנו בחוף סככות צל, מבנה שירותים בחוף 4, ישודרג חוף הנכים, תבנה מרפאה חדשה לחופים 3+4, יונגשו חופים 3+4 וכן, תימשך עבודת העירייה להרחבת חוף הים ב-150 מ' על חשבון שטח הבסיס הצבאי.

כמו כן, גם לאחר סגירתה של העונה באופן רשמי, יוכלו הרוחצים ליהנות משירותי הצלה בסוכה מספר 1 בחוף, בכל יום בין השעות 08:10-15:50. שוורצברג מבקש להדגיש לציבור כי חל איסור מוחלט על רחצה בים שלא בתחום תחנות ההצלה ומעבר לשעות הפעילות של כוחות ההצלה.

 חבר המועצה, מחזיק תיק חוף הים, ישראל דואני:"גם השנה נערכנו היטב לפתיחת עונת הרחצה ובנוסף לפעילויות החוף הרבות שיזמנו, בראש ובראשונה ביקשנו להבטיח את בטיחותם של הרוחצים והמבלים בעזרת  התקנתן של מצלמות אבטחה רבות שהתבצעה על ידי החברה לביטחון, הצבת כוחות רבים שסיירו בשטחים החוליים, בטיילת ובחניונים ואף נקטו אמצעים נוספים על מנת שייהנו הרוחצים מסביבה בטוחה. הצלחנו, גם השנה, לספק לתושבים חוויית שהיה טובה יותר מבעבר, כחלק מן המגמה אליה אנו שואפים, לשפר מידי שנה את השירות הניתן לתושב".

עוד הוסיף דואני: "כמו כן שמחתי להעלות למודעות בקרב הקהל הסטודנטיאלי את הפעילות בחוף הצפוני בסופי השבוע עם אוירה צעירה ומוסיקה טובה.

אני צופה לקיץ הבא פעילות נרחבת הכוללת פעילות ימית, אירועי תרבות חדשים נוספים על אלו שאנו דואגים לקיים כמידי שנה, וכמו כן פיתוח פרויקטים שמטרתם שמירה על חוף נקי כמודל חינוכי לשמירה על איכות הסביבה".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

15 באוקטובר 2012