סיכום פסטיבל ראשון

  מעל רבע מיליון איש צפו בהופעות האומנים המובילים בישראל ובילו במתחמים הבילוי והמוסיקה בפסטיבל ראשון לציון

 מעל 250,000  איש, על פי הערכות המארגנים, בילו בששת ימי פסטיבל ראשון לציון שציין השנה 25 שנה להקמתו והתקיים במסגרת אירועי ה-130 לעיר.

 אומני הצמרת של המדינה וביניהם מתי כספי וריקי גל,  להקת השנה – להקת אתניקס, כנסיית השכל והתזמורת האנדלוסית החוגגת 20 שנה , קרולינה והרד-בנד, קובי אפללו יחד עם תזמורת צה"ל ועוד הופיעו ברחבת כיכר העירייה, בגן המושבה וברובע הבילויים החדש בפני אלפי אנשים שגדשו מידי ערב את המתחמים השונים בהופעות אליהם הכניסה הייתה חופשית . 

באמפי פארק הופיעו אייל גולן והפרויקט של עידן רייכל בפני אלפי איש ובהיכל התרבות התקיים ערב הוקרה ומחווה ליוסי בנאי בהשתתפות בני משפחתו וכן מוש בן ארי שאירח את יהודה פוליקר, אביב גפן ואביתר בנאי, שלומי שבן ושלמה גרוניך וסיימה את הפסטיבל הופעתה הנהדרת של אחינועם ניני מלווה בתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון שאירחה את ניקולה פיובאני .

 אין ספק שהפסטיבל השנה שבר שיאים הן באיכות ורמת האומנים שהופיעו בו והן מבחינת כמות הקהל העצומה שזרמה למתחמים השונים.

 לרגל חגיגות ה- 25 ובנוסף להופעות שהתקיימו החזיר הפסטיבל השנה את הפעילות ביקב המיתולוגי של העיר תחת הכותרת  "טעם היקב"-  אירוע גסטרונומי מקורי וייחודי במסגרתו

עשרה שפים מקצועיים הכינו לעיני הציבור לאורך שולחן הגשה  באורך 40 מטרים סוגים שונים של מאכלים בטעמים משובחים עם יינות איכותיים וקינוחים מתוקים. האירוע התקיים בכל רחבי היקב בשביליו ובבניינים העתיקים משנת 1882.בכל אחד מהערבים הופיע  השף שגב משה במופע קולינרי אל מול קהל, במטבח שהוקם על במה במתחם. ברחבי היקב פוזרו פינות יצירה להנאת הקהל.

 ראש העירייה, דב צור : "אין ספק שהפסטיבל השנה זכה להצלחה רבה ועמד בכל היעדים אותם הצבתי ובראשם לאפשר לקהל הרחב ליהנות בחינם מהופעותיהם של צמרת האומנים בישראל כחלק ממהלך תרבותי רחב העומד בבסיס אירועי ה-130 של ראשון לציון. בהזדמנות זו אני מבקש להודות למארגנים, לאומנים ולציבור הרחב שהפכו את הפסטיבל לחגיגת מוסיקה ובילוי מובילה בישראל."

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

9 באוקטובר 2012