סיוע משפטי חינם בראשון לציון

 

תוכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין תחל לפעול בעיר במטרה לסייע לאוכלוסייה קשת יום הזקוקה לייעוץ משפטי.

ראש המינהל לשילוב חברתי: "בימים של פערים חברתיים הולכים וגדלים, אנו רואים חשיבות רבה להרחיב את זכות הגישה של האזרח לערכאות משפטיות ולהגנת זכויותיו"

 לשכת עורכי הדין תחל להפעיל בראשון לציון מרכז סיוע משפטי במטרה להגיע לאוכלוסייה קשת יום הזקוקה לסיוע משפטי וידה אינה משגת לשלם עבורו. המרכז, הפועל במסגרת תוכנית "שכר מצווה" יפעל אחת לשבוע במחלקה לעבודה קהילתית שבמינהל לשילוב חברתי ועורכי דין מתנדבים יעניקו ייעוץ משפטי ראשוני בתחומים אזרחיים לתושבי העיר.

עורכי הדין המתנדבים של התוכנית מסייעים לתושבים בטיפול פרטני, יידוע זכויות, מיצוי זכויות והפניה לגורמים רלוונטיים כדוגמת הסיוע המשפטי הממלכתי של משרד המשפטים. כמו כן מייצגים עורכי הדין המתנדבים של התוכנית פונים מעוטי יכולת בערכאות השונות, ובהן בית משפט השלום, בית המשפט לענייני משפחה, לשכות ההוצאה לפועל ובית המשפט המחוזי בהליכי פשיטת רגל, כדי שיוכלו לקבל זכויות אדם שוות ללא הבדלי דת, גזע, מין או מצב כלכלי.

יש לציין כי התוכנית משלימה לסיוע המשפטי הממלכתי של משרד המשפטים והוקמה במטרה להקטין את המספר הרב של הנתבעים הבלתי מיוצגים בערכאות השיפוטיות השונות.  כמו כן נקבעו קריטריונים לקבלת סיוע שהינם מעל לרף שקבעה המדינה בחוק, ובכך, מספר רב יותר של נזקקים יכול למצות את זכויותיהם.

ראש המינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון, נעמי אחימור, בירכה על פתיחת המרכז ואמרה: "בימים של פערים חברתיים הולכים וגדלים, המינהל לשילוב חברתי רואה חשיבות רבה להרחיב את זכות הגישה של האזרח לערכאות משפטיות ולהגנת זכויותיהם של האזרחים שאין ידם משגת לשכור שירותים משפטיים."

עו"ד חן וונדרסמן, הממונה הארצית על התוכנית, הוסיפה: "אנו רוצים להקל על הנגשת השירות פיזית, ולכן אנו מתרחבים כל העת, בשיתוף עם המינהל  לשילוב חברתי של העירייה הוחלט לפתוח מרכז שייתן שירות לתושבי האזור".

 

ליצירת קשר עם המרכז ניתן לפנות למוקד הסיוע בטלפון: 1-700-505-500

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

26 במאי 2013