בימים הקרובים יסתיימו העבודות ברחוב רוטשילד

 בתחילת השבוע הקרוב צפויות העבודות לחידוש התשתיות ברחוב רוטשילד להסתיים , מיום שני הקרוב: הרחוב ייפתח לתנועה סדירה

 העבודות שהתנהלו בחודשים האחרונים, לחידוש תשתיות רחוב רוטשילד בעיר, צפויות להסתיים בתחילת השבוע הקרוב. במסגרת העבודות הוחלפו תשתיות הביוב והתיעול העירוני בקטע שבין רחוב ז'בוטינסקי לרחוב שפרינצק ונסלל הכביש מחדש. מייד עם סיום העבודות הצפוי, ביום ב', ככל הנראה ייפתחו כל הכבישים ברחוב לתנועה סדירה של כלי רכב פרטיים ותחבורה ציבורית.

 בקרוב, עם סיומו של הפרויקט לחידוש התשתיות, יחל פרויקט "שפת רחוב" לחידוש מראה הרחוב כולו. העבודות תכלולנה הרחבת המדרכות וריצופן מחדש, שדרוג מערכת התאורה, הוספת מקומות חנייה, נטיעת עצים והצבת ריהוט רחוב חדש, כגון, ספסלים, פחי אשפה, תחנות אוטובוס וכדומה. בשלב זה, ייסגרו המדרכות לסירוגין, כלומר צד אחד יהיה פתוח למעבר הולכי רגל ובצד השני תהיה הגבלה, אך תישמר הגישה לבתים ולבתי העסק, וגישה לפריקה וטעינה.

 ראש העירייה, דב צור: "אני שמח לבשר לתושבי וסוחרי רחוב רוטשילד ולתושבי העיר כולה כי עבודות התשתית ברחוב רוטשילד הסתיימו, וכעת פנינו לפרויקט "שפת רחוב". הקפדנו, הקפדה יתרה, כדי  לעמוד בלוחות הזמנים ולצמצם למינימום את הפגיעה בסוחרי הרחוב ובתושבים ואני שמח שהצלחנו להקדים את המועד במלעלה מחודשיים. אני רוצה להודות לבעלי העסקים ברחוב רוטשילד על שיתוף הפעולה ועל הסבלנות שגילו".

 עוד הוסיף צור:"חשוב לזכור כי רחוב רוטשילד הוא העורק המרכזי של העיר, כך היה עוד מראשית ימי המושבה וכך גם היום. במסגרת ההשקעה בעיר הותיקה וחיזוק מרכז העיר, אנו משקיעים ברחוב מתחילתו: שימור בית הכנסת הגדול ופיתוח כיכר המייסדים, שדרוג המדרחוב - שיהפוך לשדרה פתוחה, מעוצבת ומזמינה, ובהמשך, חידוש פני הרחוב. בעתיד, כחלק מתכנית המתאר העתידית, הרחוב צפוי אף להתחזק ולהפוך לרחוב עירוני שחוצה את העיר ממזרח למערב עד לחוף הים, שיהווה מרכז מסחר, תרבות ופנאי אשר יחבר את כל חלקי העיר".

 הפרויקט הרחב כולל גורמים עירוניים שונים שעובדים יחד, תאגיד המים מניב שביצע עד כה את עבודות התשתית ברחוב ומינהל שפ"ע (שיפור פני העיר) שאמון על העבודה במדרכות. את התכנון לרחוב המחודש מבצע אדריכל העיר, אבנר אקרמן, יחד עם צוות מתכננים, ולטיפול בכל סידורי התנועה והחנייה ברחוב הראשי של העיר התגייסו מהנדס התנועה העירוני והחברה לביטחון.

 את הפרויקט המורכב מרכז סמנכ"ל התפעול בעירייה, איתן דורון, שאמר "אני שמח לבשר לסוחרי רוטשילד כ עבודות התשתית הסתיימו בשעה טובה. מדובר בפרויקט מורכב שחייב התגייסות של גורמים רבים שעבדו בתיאום וביעילות. אנו מודעים לכך שהעבודות הפריעו למהלך החיים התקין ברחוב ולכן נערכנו כמיטב יכולתנו על מנת למצוא הסדרי תנועה וחנייה למשך התקופה. ראש העירייה הורה להעמיד את כל האמצעים הדרושים ולא לחסוך במשאבים על מנת להשלים את העבודה מוקדם ככל האפשר על כן הצלחנו לסיים הכל בזמן".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

20 בנובמבר 2012