סיור לילי עם עמותת אופק

  בשבוע שעבר, השתתף ראש העירייה, דב צור, בסיור לילי של עמותת אופ"ק המפעילה לראשונה בראשון לציון את ניידת על"ם

הפרויקט החשוב, לאיתור ולסיוע לבני נוער בסיכון - ממומן על ידי  עמותת 'אופ"ק- עמותת הורים מתנדבים הפועלת בראשון לציון למען חברה טובה יותר- ומתקיים בשיתוף פעולה עם הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, אגף הנוער ואגף הרווחה בעיריית ראשון לציון

 ראש העירייה, דב צור, שלא נח לרגע גם בשעות הלילה המאוחרות הגיע בשבוע שעבר לצפות בפעילות ניידת על"ם, שהוצבה במסגרת פרויקט הפועל בעיר מזה מספר חודשים. את פעילות הניידת יזמה ומממנת עמותת אופ"ק- עמותת הורים מתנדבים הפועלת למען חברה טובה יותר בראשון לציון. עמותת אופ"ק משתפת פעולה בפרויקט זה עם הרשות למלחמה  בסמים ואלכוהול, אגף הנוער ואגף הרווחה בעיריית ראשון לציון.                                                        

במסגרת הפעילות מסייר הרכב של עמותת על"ם בשעות הלילה המאוחרות ברחובות העיר, בעיקר באזורי הגנים הציבוריים והאזורים החשוכים בעיר, אתרים אליהם נמשכים הנערים לשתיית אלכוהול ולעישון,  כשהוא מאויש במתנדבים ואנשי מקצוע שתפקידם הוא לתת מענה לצרכיהם המשתנים של נוער במצבי סיכון, ניתוק וניצול. מתנדבי הניידת משוחחים עם הנערים בגובה העיניים, מקשיבים לבעיות שונות שהם מעלים ולעיתים גם מקשרים בינם לבין הגורמים המקצועיים בעירייה על מנת לתת להם סיוע וטיפול מקיף.

בתחילת הפעילות קיבל דב צור, ראש העירייה, סקירה מקיפה על פעילות ניידת על"ם מאנשי עמותת אופ"ק, שסיפרו כי במהלך החודשים האחרונים הצטרפו לפעילות הניידת ונחשפו לציבור גדול של נערים ונערות הבוחרים להתמודד עם הקשיים באמצעות אלימות והתמכרות לאלכוהול ולסמים. אנשי עמותת על"ם סקרו אף הם את התופעה החמורה שבה יותר ויותר צעירים וצעירות מתמכרים לאלכוהול ולסמים. אנשי על"ם אף דיווחו לראש העירייה על סקר צרכים ומיפוי עירוני של גינות ומקומות בילוי עיקריים בהם מתגודדים בני הנוער לפני תחילת הפעילות. מיפוי זה מהווה למעשה את הזירה המקצועית בה פועלת הניידת של על"ם פעמיים בשבוע בימי רביעי ומוצ"ש בין השעות 22:00-2:00 לפנות בוקר.

 במהלך הסיור שוחח ראש העירייה עם קבוצת נערים ונערות שהייתה באחד ממקומות הבילוי וכבר נחשפה לפעילות על"ם ואף ישב ושיחק איתם דמקה. בסיומו של הסיור הביע ראש העיר את הערכתו העמוקה הן למתנדבי עמותת אופ"ק  והן למתנדבי עמותת על"ם והודה להם על העשייה המבורכת. 

 מיד עם תום הסיור אמר ראש העירייה, דב צור, כי הוא רואה חשיבות רבה בפעילות ברוכה כמו זו של ניידת על"ם וביקש להודות לחברי עמותת אופק: "בעיני תפקידה על ניידת על"ם היא ליצור קשר מיטיב עם בני הנוער ולשמש עבורם מודל חיובי של עולם המבוגרים. אנו בעיריית ראשון לציון עושים הכול על מנת לקרב אלינו את בני הנוער ולספק להם פעילות אלטרנטיבית שנתפרת במיוחד עבורם. הפעילות של ניידת על"ם הינה תוספת חשובה לפעילות העירונית ומהווה חלק בלתי נפרד ממנה. אם נדע להגיע לליבם של בני הנוער נוכל הילחם בתופעת הסמים והאלכוהול בצורה מיטבית ויעילה יותר וזהו הרווח של כולנו. אני מודה למתנדבי עמותת אופ"ק שלקחו לידיהם פרויקט כה חשוב ומנהלים אותו בהצלחה ולכל הגורמים העירוניים השותפים בפרויקט".

 לדברי צפריר בלזברג יו"ר עמותת אופ"ק:"מדובר בפרויקט הגדול של עמותת אופ"ק השנה, בניסיון להוסיף ולסייע למערך הפעילויות הקיים בעיר ולנסות לאתר ילדים הכמהים לאוזן קשבת ולהכוונה".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

29 באוקטובר 2012