בשבוע שעבר ערך ראש העירייה, דב צור, סיור לילי בכל מוקדי "לילות אקטיביים" בראשון לציון

 

במסגרת תוכנית "לילות אקטיביים" של אגף הנוער והצעירים מתקיימות בלילות החופש הגדול פעילויות לנוער בשישה מוקדים מרכזיים בעיר, על מנת למנוע שוטטות ולספק לבני הנוער תעסוקה מעניינת ומעשירה עד השעות הקטנות של הלילה; ראש העירייה, דב צור, מלווה בחבר המועצה מחזיק תיק הנוער והצעירים דורון אוזן, ביקר בשבוע שעבר בכל מוקדי הפעילות

 בשבוע שעבר, ערך ראש העירייה, דב צור, סיור לילי במוקדי הפעילות של תוכנית "לילות אקטיביים" המתקיימת ביוזמת אגף הנוער והצעירים בעירייה. במסגרת התוכנית, בימי שלישי וחמישי, בשעות הלילה (23:00-03:00) של ימי חופשת הקיץ, מופעלים בני הנוער בפריסה עירונית רחבה במספר אזורים בעיר, כך שכל נער ונערה יוכלו להצטרף לפעילות סמוכה למקום מגוריהם. על מנת למשוך את בני הנוער לקחת חלק בפעילות מתמקדת תוכנית ההפעלה בנושאים אטרקטיביים עבורם; הרקדות, פעילויות ספורט, טורניר כדורגל, ערבי פלייסטיישן, ערבי בישול, מופעי להקות צעירות ופעילויות רבות נוספות לשעות הקטנות של הלילה.

מטרת התוכנית היא לאפשר לבני הנוער פעילויות בקרבת מקום מגוריהם, כך שללא הסעות וטרטורים להורים, יוכלו הצעירים ליהנות מתעסוקה בלילות חופשת הקיץ. הפעילות, המתווספת לשפע הפעילויות המוצעות לנוער ולצעירים בחופשת הקיץ, מתקיימת על מנת למנוע את שוטטותם של בני הנוער ולייצר עבורם פעילויות מעשירות לשעות הקטנות של הלילה.

 ראש העירייה, דב צור, מלווה בחבר המועצה מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן, במנכ"ל העירייה, פרנקו גונן ובנציגי אגף הנוער והצעירים, סייר בשעות הלילה במספר מוקדים בהם מופעלת התוכנית. בין היתר ביקר מרכז הנוער  "נוערנט" בשיכון המזרח,  במרכז הנוער "באלנס" ברביבים, במרכז הנוער  בקריית גנים, במבנה הצופים בנווה חוף ובבית למדע ועמדה בשכונת רמב"ם.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"חופשת הקיץ ידוע כתקופה "מועדת לפורענות" בקרב בני הנוער, אשר מפאת עודף זמן פנוי, נוהגים לעסוק בפעילויות המלוות ברעש ומטרד עבור תושבי העיר. השנה, כחלק ממהלך כולל של השקעה בבני הנוער יזם אגף הנוער והצעירים של עיריית ראשון לציון, יחד עם תכנית "עיר ללא אלימות", תוכניות רבות עבור בני הנוער בחופשת הקיץ. ייחודה של תוכנית "לילות אקטיביים", בשונה מן הפעילויות הרבות המוצעות לנוער, טמון בכך שאנו מגיעים אל בני הנוער, אל המוקדים המרכזיים הסמוכים לשכונות, כך שכל נער ונערה יכולים להגיע ללא כל מאמץ וליהנות מפעילות מעניינת, כיפית ומעשירה אשר איננה מהווה מטרד לאיש".

 חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן: כחלק מן המאמץ של אגף הנוער והצעירים להניע יוזמות להפעלתם של בני הנוער בלילות הלבנים של חופשת הקיץ נולדה יוזמת "לילות אקטיביים". אנו רואים היענות גדולה לתוכנית, אשר מאז החלה מושכת אליה בין 150-250 נערים, לכל מוקד בכל ערב פעילות. אחת הסיבות לכך גלומה ביתרונה המובהק של התוכנית, והיא שכל הפעילויות קורות בקרבת מקום המגורים של הילדים. איתרנו את המוקדים בהם קיים צורך והגענו להפעיל את הנוער. הנערים מגיעים למוקדים ללא צורך בהסעות, עם החברים שהם מכירים מן השכונה ורגילים לבלות עמם והדבר לא פוגע ברצף ההתנהלות של בן הנוער הממוצע בחופשת הקיץ".

בעירייה מציינים כי תוכנית "לילות אקטיביים" נערכה נוסף לפעילויות רבות ומגוונות לנוער במהלך החופש הגדול, במסגרת תכנית "עיר ללא אלימות". בין יתר הדברים בכל יום רביעי מחודש יוני ועד סופו של חודש אוגוסט, התקיימו בחוף הים בראשון לציון מופעי קיץ רבים ומגוונים לנוער של מיטב אמני ישראל, שהכניסה אליהם התאפשרה בחינם וללא כל תשלום. מעבר לזה, סיפקה העירייה הסעות מסודרות לבני הנוער אל חוף הים ובחזרה.

נוסף לכך, פעלו עמדות ניידות במיקומים משתנים בהתאם  לריכוזי נוער. אל מקומות בהם נוהגים בני הנוער להתאסף באופן עצמאי וקבוע, הגיעו נציגי אגף הנוער והצעירים ומדריכי קידום נוער של המינהל לשילוב חברתי, עם מחצלות, עליהן קיימו פעילויות  ושם  יכלו בני הנוער לקבל שתיה חמה, ליהנות ממשחקים, פעילויות ועוד.

בעירייה מציינים עוד, כי במהלך חופשת הקיץ מגרשי הספורט בבתי הספר היו מוארים גם בלילות על מנת לאפשר לבני הנוער פעילות ספורטיבית גם בשעות הערב והלילה. כמו כן, מדי יום חמישי במהלך החופש הגדול נערכה מסיבה פתוחה לבני הנוער במדשאה הקטנה של גן המושבה, בה הרקיד  את הצעירים D.J .

 אם או בלי קשר, על פי נתוני המשטרה שהתפרסמו באחרונה חלה ירידה של 41.8% בשיעור פשיעת בני נוער ועל פי נתוני המוקד העירוני חלה ירידה של 37.5% במספר אירועי אלימות בני נוער, ירידה של 84.9% באירועי וונדליזם וירידה של 24.6% בשיעור הפרעות רעש שמקורן בנוער.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

20 באוגוסט 2012