נחנך סקייטפארק ראשון לציון

בשעה טובה נחנך סקייטפארק ראשון לציון

1,600 מ"ר של רמפות בצורות צינור, מעקות, מדרגות, תיבות ומשטחים משופעים במתחם הסקייטפארק החדש בעיר *

סקייטר צעיר: "המקום הזה הוא חלום עבור הסקייטרים"\ראש העירייה, דב צור: "זהו חלק ממרכז נוער וצעירים שיספק פעילויות פנאי

אטרקטיביות וחיוביות לאורך כל שעות היממה"

לפני כחודשיים נפתח הסקייטפארק לתקופת הרצה ומאות ילדים ובני נוער גדשו את המקום והפליאו את ביצועיהם. בסוף השבוע האחרון נחנך הסקייטפארק רשמית וגם המבוגרים יותר התייצבו עם הסקייטיים הצבעוניים והרשימו בתרגילים שלא היו מביישים התמודדות באליפות בינלאומית.

אז מה יש לנו שם? הסקייטפארק החדש משתרע על שטח של 1600 מ"ר ובו רמפות בצורות צינור, מעקות, מדרגות, תיבות, משטחים משופעים, רמפות גבוהות, ועוד.  הקמה של סקייטפארקים בארץ מעידה על מגמה כלל עולמית של קבלת תופעת הסקייטבורדינג, תופעה שזכתה ללגיטימציה רק בשנים האחרונות. הסקייטבורדינג נעשה ספורט נפוץ ומקובל. הקמת הפארק בעיר נועדה להפנות את הסקייטרים מהרחוב למקומות בטוחים ומוגנים יותר וכן ניסיון למנוע נזק לחלקי מבנים המשמשים לסקייטבורדינג.

על עבודות הקמת הפארק הייתה אמונה החברה הכלכלית שתחמה את המקום בגדר וכן הציבה בכניסה שער מסתובב גבוה למניעת כניסת רוכבי אופניים שמהווים סכנה עבור הסקייטרים. במקום הוצבו שלטים על הוראות שימוש והעירייה תעמיד בחלק מזמני הפעילות מדריך חברתי. יחד עם זאת, מדגישים בעירייה כי הפארק פתוח לקהל והפעילות הינה באחריות הבאים בהתאם להוראות.

חנוכת הסקייטפארק התקיימה במעמד ראש העירייה, דב צור, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן ומחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן. צור סיפר שמתחם הסקייטפארק הינו חלק ממתחם נוער עתידי, שיספק פעילויות פנאי אטרקטיביות וחיוביות לנוער לאורך כל שעות היממה. בין היתר ייבנה במקום מרכז הנוער והצעירים שיתפרש על שטח של 1500 מ"ר על פני שתי קומות. בקומה העליונה ישכון אגף הנוער והצעירים. "השאיפה היא לייצר עבור בני הנוער מתחם זמין, נגיש ובטוח לתעסוקה חיובית שיספק פעילויות אטרקטיביות ומהנות גם בשעות הקטנות של הלילה. אנו נמשיך להשקיע בהקמת מרכזי נוער בשכונות, בתנועות הנוער ובנוער בכלל". דורון אוזן, מחזיק תיק הנוער והצעירים, הוסיף: "מדובר בהגשמת חלום. זהו אחד הדברים החשובים והחדשים שאנו מביאים לעיר. מדובר במרכז גדול לנוער וצעירים עם אמפי להופעות, במה לבני נוער, פעילות ענפה תרבותית ואיכותית לצעירים בראשון לציון. תושבי ראשון לציון יכולים להתגאות בפרויקט זה".

אחד מהסקייטרים הצעירים הוא יותם פרץ (27) שהמתין לרגע הזה יותר מעשר שנים ועתה סוגר מעגל "המקום הזה הוא חלום עבור הסקייטרים. בעבר היינו מחליקים בחניונים ובמתחם היכל התרבות. היום אני מדריך כאן. בשבילי זה לקום בבוקר וללכת לעבוד במשהו שאתה אוהב, מה יכול להיות יותר טוב?"

יו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית, יוסי שניר, סיכם ואמר כי "מדובר במתחם ייחודי ויחיד מסוגו בעיר ולהערכתנו הפארק ימשוך בני נוער רבים לקיום הפעילות במקום אחד, ראוי ובטיחותי".

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

2 ביוני 2013