הסקייטפארק נפתח להרצה

הנה זה בא:  הסקייטפארק נפתח להרצה
צעירי העיר ציפו לרגע הזה בכיליון עיניים. סקייטפארק ראשון לציון המתפרש על שטח של 1600 מ"ר  נפתח לתקופת הרצה והצעירים גודשים את המקום. אחד המדריכים, יותם פרץ,
היה בילדותו חבר בקבוצה שהחליקה בכל העיר ועל הדרך הפריעה לשכנים, היום הוא סוגר מעגל

 כשיותם פרץ (27) היה נער, הוא היה משחק בחתול ועכבר עם השכנים, פקחי העירייה ואפילו שוטרים שסילקו אותו ואת חבריו מלהחליק על סקייטים ברחבת היכל התרבות ובחניונים. "אני מניח שהטרדנו את השכנים, בוא נאמר שהיינו לא נעימים." הוא מספר היום, אחרי שהגשים לטענתו את חלום חייו והפך למדריך בסקייטפארק החדש שנפתח בשדרות תש"ח בעיר, הרחק מבתי מגורים ומבלי שיטריד את התושבים.

הסקייטפארק החדש משתרע על שטח של 1600 מ"ר ובו רמפות בצורות צינור, מעקות, מדרגות, תיבות, משטחים משופעים, רמפות גבוהות, ועוד. לעת עתה נפתח הפארק לתקופת הרצה בה יהיה פתוח בימי א'- ד' בין השעות 16:30-23:00, בימי ה'-ו' בין השעות 16:30-24:00 ובימי שבת בין השעות 12:00-24:00, בערבי יום הזיכרון ובימי הזיכרון עצמם יהיה המקום סגור.

הקמה של סקייטפארקים בארץ מעידה על מגמה כלל עולמית של קבלת תופעת הסקייטבורדינג, תופעה שזכתה ללגיטימציה רק בשנים האחרונות. הסקייטבורדינג נעשה ספורט נפוץ ומקובל. הקמת הפארק בעיר נועדה להפנות את הסקייטרים מהרחוב למקומות בטוחים ומוגנים יותר וכן ניסיון למנוע נזק לחלקי מבנים המשמשים לסקייטבורדינג.

על עבודות הקמת הפארק הייתה אמונה החברה הכלכלית שתחמה את המקום בגדר וכן הציבה בכניסה שער מסתובב גבוה למניעת כניסת רוכבי אופניים שמהווים סכנה עבור הסקייטרים. במקום הוצבו שלטים על הוראות שימוש והעירייה תעמיד בחלק מזמני הפעילות מדריך חברתי, כמו יותם פרץ, שינחה סקייטרים. יחד עם זאת, מדגישים בעירייה כי הפארק פתוח לקהל והפעילות הינה באחריות הבאים בהתאם להוראות.

יש לציין כי מתחם הסקייטפארק הינו חלק ממתחם נוער עתידי, שיספק פעילויות פנאי אטרקטיביות וחיוביות לנוער לאורך כל שעות היממה. בין היתר ייבנה במקום מרכז הנוער והצעירים שיתפרש על שטח של 1500 מ"ר על פני שתי קומות. בקומה העליונה ישכון אגף הנוער והצעירים.

ראש העירייה, דב צור, אמר עם פתיחת הפארק כי "השאיפה היא לייצר עבור בני הנוער מתחם זמין, נגיש ובטוח לתעסוקה חיובית שיספק פעילויות אטרקטיביות ומהנות גם בשעות הקטנות של הלילה. אנו נמשיך להשקיע בהקמת מרכזי נוער בשכונות, בתנועות הנוער ובנוער בכלל".

דורון אוזן, מחזיק תיק הנוער והצעירים: "מדובר בהגשמת חלום. זהו אחד הדברים החשובים והחדשים שאנו מביאים לעיר. מדובר במרכז גדול לנוער וצעירים עם אמפי להופעות, במה לבני נוער, פעילות ענפה תרבותית ואיכותית לצעירים בראשון לציון. תושבי ראשון לציון יכולים להתגאות בפרויקט זה".

יו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית, יוסי שניר, הוסיף ואמר אומר כי "מדובר במתחם ייחודי ויחיד מסוגו בעיר ולהערכתנו הפארק ימשוך בני נוער רבים לקיום הפעילות במקום אחד, ראוי ובטיחותי".

בינתיים, מדריך הנוער, יותם פרץ, חש שסגר מעגל, כשהיה נער הוא יזם עצומה עליה חתמו 1500 איש להקמת סקטייפארק, והנה היום הוא כבר מתכוון ליצור קשר עם כל חברי הילדות ולהזמין אותם לגלוש בבטיחות בפארק החדש.

 צילום: אריק מור

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

7 באפריל 2013