סמילנסקי שינה פניו

כ-40 בניינים שופצו ושודרגו בשנתיים האחרונות כחלק מתוכנית שיפוץ החזיתות שמובילה העירייה.
ראש העירייה, דב צור: "מעודד לגלות את הביקוש האדיר של תושבי העיר לקחת חלק בתוכנית"

מי שיחלוף במקרה ברחוב סימלנסקי 29 לא יאמין לשינוי המרענן שעבר הבניין הותיק שצבעו היה חום וצהבהב וסבל מחשיפת בטון, קילופים וחוסר אחידות בין הקומות השונות. כל אלו השתנו הודות לתוכנית שיפוץ חזיתות הבתים שמובילה העירייה בשנתיים האחרונות במסגרת מדיניות ראש העירייה, דב צור, לאפשר מתן הלוואה לכל בעל נכס שיבקש לבצע שיפוץ חזית, בסכומים של עד 30,000 ₪ ליחידת דיור, בהחזר חודשי של עד 250 ₪.

בבניין ברחוב סמילנסקי מתגוררות 14 משפחות שביקשו לשפר את המראה החיצוני של הבניין. סכום השיפוץ עמד על 435 אלף שקלים כאשר האגודה לתרבות הדיור סייעה במענק בגובה 21 אלף ₪. בסך הכל כל משפחה לקחה הלוואה בגובה 30 אלף ₪ אותה תחזיר בתשלומים נוחים של 250 ₪ לחודש, כאשר העירייה סופגת את כל עלויות הריבית וההצמדה.

מנהל האגודה לתרבות הדיור בראשון לציון, צביקה ברקוביץ, ציין כי במסגרת השיפוץ, שודרגה חזית הבניין, חודש לובי הבניין, שופצו קירותיו של הבניין, שופץ חדר המדרגות, הותקנה מערכת אינטרקום חדשה בבניין ובוצעו עבודות בניית תוספת מרפסות על חשבונם של הדיירים.

מאז יצאה התוכנית לפועל שופצו כארבעים מבנים ברחבי העיר. במקביל הביקוש גדל מדי חודש כאשר 250 בניינים ברחבי העיר פנו בבקשה לשיפוץ חזיתות וחלקם ביקשו גם לחזק את הבניין נגד רעידות אדמה. 60 בניינים נמצאים היום בשלב קבלת הצעות מחיר ומועמדים לשיפוץ, 10 בניינים קיבלו את כל האישורים וההלוואות וממתינים לתחילתו של השיפוץ. כמו כן, שישה בניינים נמצאים כבר בתהליך שיפוץ מתקדם.

ראש עיריית ראשון לציון דב צור, הוסיף: "מדהים לראות את השינוי בכל הבניינים שבהם הסתיימו העבודות ומעודד לגלות את הביקוש האדיר של תושבי העיר לקחת חלק בתוכנית שממנה כולם יוצאים נשכרים. יש לנו חזון להפיח רוח חדשה בשכונות הותיקות ואנו נמשיך להעמיד לרשות התושבים הלוואות בתנאים נוחים לשיפוץ חזיתות הבתים".

לפני ואחרי ...

 

 כתב:  יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

3 בפברואר 2013