ראשון מתחדשת

  בימים אלה החלה הקמת סוללה אקוסטית לשכונת נחלת יהודה, שתהווה את הכניסה החדשה לעיר מצפון-מזרח 

כחלק ממגמה רחבה לשיפור פני מזרח ומרכז העיר ומהפיתוח של שכונת נחלת יהודה, בימים אלה מוקמת סוללה אקוסטית לשכונת נחלת יהודה, אשר תהווה גם מיצג ארכיטקטוני מרשים, שיפאר את הכניסה לעיר לבאים מכיוון בית דגן; צור: "השקעה בשיפור פני מזרח ומרכז העיר-מטרה מרכזית בעשייה"

 במסגרת הפיתוח המואץ של שכונת נחלת יהודה החדשה, המתבצע במרץ בימים אלו, החליטו בעירייה לשלב את הפיתוח בשכונה עם שיפור חזות הכניסה לעיר. בימים אלה מוקם בשכונת נחלת יהודה מיגון אקוסטי בהשקעה של 15 מיליון שקלים. המיגון, שיורכב מקיר מעוצב הבנוי על סוללת עפר, יהווה חוסם רעש לתושבי נחלת יהודה מפני הרעש של כביש המכבים המרכזי, ובמקביל יהווה מיצג ארכיטקטוני מרשים לנכנסים לעיר מכיוון דרך המכבים.

 ההשקעה תכלול בניית קיר מעוצב על גבי סוללת עפר ובניית מזרקה מעוצבת, אשר תפאר את המיצג. לאורך הסוללה יהיה גינון עם מתקני כושר ומתקני משחק לשימוש התושבים ועוברי האורח. הסוללה תחל צפונית לשדרות הציונות ותסתיים ברחוב המייסדים.

 העבודה במקום צפויה להסתיים בעוד כשנה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "ההשקעה בשיפור פני העיר מהווה בימים אלו מטרה מרכזית בעשייתנו. אנו מודעים לכך שמזרח ומרכז העיר מהווים חלקים וותיקים יותר של העיר, ונחוצה השקעה בשיפור פני האזורים הללו, ולכן אנו משקיעים משאבים רבים בהתחדשות של אזורים אלו. אזור הכניסה לעיר מכיוון צומת בית דגן כולו הולך לשנות את פניו- ממזרח לדרך המכבים נבנה בימים אלו מתחם הבילויים החדש - "הרובע"- בהשקעה של 25 מיליון שקלים, וממערב לציר תוקם הסוללה אשר תפאר את הכניסה לעיר, וכן תהווה שער לשכונת נחלת יהודה החדשה".

 מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג:"החברה הכלכלית עובדת בימים אלה על מספר פרויקטים ברחבי העיר. אין ספק כי בשכונת נחלת יהודה ניכרת השקעה עתירת משאבים ותשומת לב. בסיום העבודות ייהנו תושבי העיר כולה משדרוג הכניסה לעיר".

 כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת העירייה

18 ביולי 2011