הסוללה האקוסטית בשכונת נחלת יהודה

ראשון מתחדשת: העבודות להקמת  הסוללה האקוסטית בשכונת נחלת יהודה, שתהווה את הכניסה החדשה לעיר מצפון-מזרח – ככה זה ייראה בלילה
כחלק ממגמה רחבה לשיפור פני מזרח ומרכז העיר ומהפיתוח של שכונת נחלת יהודה, בשבועות הקרובים תסתיימנה עבודות להקמתה של סוללה אקוסטית בשכונת נחלת יהודה, אשר תהווה גם מיצג ארכיטקטוני מרשים, שיפאר את הכניסה לעיר לבאים מכיוון בית דגן ותראה זוהרת אפילו יותר בשעות הלילה

אם אתם נוסעים בדרך המכבים (הכניסה לעיר מכיוון צומת בית דגן), ודאי שמתם לב לגבעה החדשה והירוקה שנבנית ממערב. מדובר בסוללה אקוסטית שהולכת ונבנית במסגרת הפיתוח המואץ של שכונת נחלת יהודה החדשה והותיקה, המתבצע במרץ בימים אלו, אשר משלבת את הפיתוח בשכונה יחד עם שיפור חזות הכניסה לעיר. בשנה האחרונה, עמלה החברה הכלכלית לראשון לציון על הקמתו של מיגון אקוסטי בהשקעה של 15 מיליון שקלים. המיגון, שיורכב מסוללת עפר מעוצבת, יהווה מיגון אקוסטי לתושבי נחלת יהודה מפני הרעש של כביש המכבים המרכזי, ובמקביל מיצג ארכיטקטוני מרשים לנכנסים לעיר מכיוון דרך המכבים.

ההשקעה במקום כוללת את בניית סוללת העפר המעוצבת, אשר נבנתה על גבעה בשכונה ובניית מזרקה מעוצבת, אשר תפאר את המיצג. הסוללה מתחילה בכניסה לנחלת ב' ומסתיימת בכניסה לנחלת א'. לאורך הסוללה נסלל מסלול להולכי רגל ובשני מוקדים לאורכו הוצבו מתקני כושר.

לעוברים בדרך בשעות הלילה יתגלה מחזה מרהיב שבמסגרתו תואר כל החומה בתאורה צבעונית. עיניכם הרואות.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "ההשקעה בשיפור פני העיר מהווה בימים אלו מטרה מרכזית בעשייתנו. אנו מודעים לכך שמזרח ומרכז העיר מהווים חלקים וותיקים יותר של העיר, ונחוצה השקעה בשיפור פני האזורים הללו, ולכן אנו משקיעים משאבים רבים בהתחדשות של אזורים אלו. אזור הכניסה לעיר מכיוון צומת בית דגן כולו הולך לשנות את פניו- ממזרח לדרך המכבים סיימנו לאחרונה את שלב א' בשדרוגו של מתחם הבילויים החדש - "הרובע". ממערב לציר מוקמת הסוללה אשר תפאר את הכניסה לעיר, וכן תהווה שער לשכונת נחלת יהודה  החדשה והותיקה".

מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג:"החברה הכלכלית עובדת בימים אלה על מספר פרויקטים ברחבי העיר. אין ספק כי בשכונת נחלת יהודה ניכרת השקעה עתירת משאבים ותשומת לב. בסיום העבודות ייהנו תושבי העיר כולה משדרוג הכניסה לעיר, ותושבי האזור ייהנו מאזור ירוק, מסלול הליכה חדש, מתקני כושר ומתחם מאיר עיניים".

כתבה: טליה סומך פינגולד , דוברת העירייה

17 במרץ  2013