ראשון לציון מנציחה את אלוף מימון

אלוף מימון הענקת דרגת אלוף ע"י הרמטכ"ל ושר הביטחון

הוא התגייס ל"הגנה" כבר בגיל 14 * במלחמת הכיפורים הוא מונה למושל רצועת עזה * עם שחרורו מונה לנציב שירות בתי הסוהר *
עיריית ראשון לציון קוראת לרחוב על שמו של האלוף דוד מימון ז"ל * "אני מקווה שיהיו כאלה שיראו את שם הרחוב, יחפשו אותו באינטרנט ויגלו אדם שצמח מלמטה והגיע לאן שהגיע בשתי ידיו" אמר בנו אמיר מימון

שלוש שנים לאחר מותו, חנכה עיריית ראשון לציון רחוב על שמו של אלוף דוד מימון ז"ל, יליד ראשון לציון, שספג בילדותו מסורת וערכי אהבת המולדת ותרומה למדינה. הוא התגייס בגיל 14 ל"הגנה" ומאז טיפח קריירה צבאית מרשימה עד לדרגת אלוף. בנו, אמיר מימון, שהגיש את הבקשה, אמר בטקס: "מצד אחד עצוב שאבא איננו, מצד שני חנוכת השלט מעניקה לנו סיפוק וגאווה."
מימון התחיל את הקריירה בצה"ל בחטיבת גבעתי. בין היתר הוא מילא שורה של תפקידים קרביים: מפקד יחידת הסיור של הדרוזים, קצין מבצעים של פיקוד הדרום וסמג"ד בחטיבת גולני. ב-1965 הוא מונה למפקד חטיבת הערבה ובשנת 1971 מונה למפקד רצועת עזה. בשל ההיכרות הטובה שלו ברצועה, הוא מונה, לאחר מלחמת יום הכיפורים, למושל כללי של רצועת עזה. בחמש השנים האחרונות לשירותו הצבאי הוא שימש מפקד יחידת הקישור של דרום לבנון, ראש מינהל הסגל של צה"ל ונשיא בית הדין הצבאי לערעורים. עם שחרורו מצה"ל ב-1987, מונה מימון לנציב שירות בתי הסוהר.
מימון עסק רבות בפעילויות ציבוריות, בין היתר כיהן כחבר בוועדת החקירה הממלכתית להעלמת ילדי תימן, חבר הנהלה עמותת ידידי מוזיאון ראשון לציון, חבר עמותת הבית לחייל המשוחרר בראשון לציון וחבר המועצה הציבורית של האגודה לטיפוח חברה ותרבות בנתניה.
האלוף מימון כתב גם שני ספרים על תקופת שירותו בצה"ל: "עקבות בערבה", על הלחימה במחבלים בתקופת שירותו כמפקד חטיבה מרחבית ערבה, והספר השני "הטרור שנוצח", העוסק בדיכוי הטרור ברצועת עזה בתחילת שנות ה-70.
בנו, אמיר מימון הגיע לטקס עם שתי אחיותיו – ורד ודורית "הוא מושא לחיקוי ויש לנו הרבה כבוד והערכה אליו" הוא מספר "גדלנו על ערכי אהבת המולדת, אהבה לזולת, הכבוד להורים, זהו נר לרגלנו". אמיר הגיש את הבקשה לקריאת רחוב על שם אביו עוד בטרם הסתיימה השנה למותו "היה לי חשוב להנציח אותו. לכל אורך חייו אבא היה איש מאוד צנוע שברח מאור הזרקורים, מעיתונאים וכתבות, הוא תמיד היה חרד לכך שדברים לא יאמרו בשם אומרם. אני מאוד גאה באבי ובמה שהוא עשה ותרם. אני מקווה שאולי יהיו כאלה שיעברו ברחוב, יסתכלו על השלט וישאלו את עצמם מי זה  'דוד מימון', ואולי יחפשו באינטרנט, שם הם יגלו אדם צנוע שצמח מלמטה ובשתי ידיו הגיע לאן שהגיע."
הרחוב על שמו ממוקם בין שדרות התקומה ומסתיים ברחוב ישראל גלילי. לטקס חשיפת השלט הגיע גם חברו, אלוף במיל' אביגדור קהלני. "אבא שלי ואביגדור נפגשו בצבא, אומנם אבא שלי היה איש חטיבות החי"ר ואביגדור היה בשיריון, אבל הצבא קטן ולא היו הרבה מעט קצינים תימנים בכירים" מחייך אמיר ומוסיף "ההיכרות שלהם חצתה את הצבא והייתה בניהם חברות אמיצה והערכה הדדית."

כתב: יניב אוחנה, סגן הדוברת 27.9.20123