שבוע הנכה בראשון לציון

  לרגל יום הנכה הבינלאומי בראשון לציון  - משחק ראווה על כיסאות גלגלים בין נבחרת העירייה לנבחרת שחקני כדורסל נכים מטעם עמותת הספורט ואיל"ן ראשון לציון

ה-3 לדצמבר,  נקבע על ידי האו"ם כיום בו מציינים מדי שנה ברחבי העולם את יום הנכה הבינלאומי, וכך, השבוע צוין בראשון לציון שבוע הנכה הבינלאומי. במסגרת זאת, התקיים ביום ג' האחרון אירוע ייחודי במעמד ראש העירייה, דב צור ובהשתתפות מאות תלמידים מבתי ספר בעיר. במהלך האירוע, שהתקיים באולם הספורט אבני החושן בעיר, נהנו התלמידים ממופע ריקודים על כיסאות גלגלים של להקת המחול 'גלגלי ראשון לציון", מסרט הסברה, מטורניר כדורסל על כיסאות גלגלים בין תלמידים משלושה תיכונים בעיר – מקיף י', אשר ניצח בטורניר, מקיף יא' ומקיף ח'. בסיום הטורניר נערך משחק ראווה על כיסאות גלגלים בין נבחרת העירייה לנבחרת שחקני כדורסל נכים מטעם עמותת הספורט ועמותת איל"ן ראשון לציון. בין הבכירים שלקחו חלק במשחק: מ"מ ראש העיר, מוטי עג'מי, המשנה לראש העיר, רז קינסטליך, חבר המועצה, מיכאל רייף, סמנכ"ל התפעול בעירייה, איתן דורון, אליהם הצטרפו שחקני נבחרת הכדורסל של העירייה.

האירוע נערך בארגונם המסור של החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש, בשיתוף ראש האגף לחינוך על יסודי, דלילה אשכנזי, המינהל לשילוב חברתי ועמותת איל"ן ראשון לציון.

 עיריית ראשון לציון, בשיתוף עם סניף איל"ן המקומי בראשותו של שמעון קינן, החליטה לפני מספר חודשים לחנוך מסורת במסגרתה העיר תציין ראשון לציון, מדי שנה,  את שבוע הנכה בשורה של פעילויות, בעיקר לבני הנוער, במטרה להעמיק את המודעות הציבורית לנושא בעלי מוגבלות, הקשיים עימם הם מתמודדים והמחויבות החברתית להבטיח את שילובם בחברה. שבוע הנכה צוין השבוע בכל בתי הספר בעיר באמצעות פעילויות ושיחות סביב החשיבות בקבלת השונה והחריג וחשיבות הנגשתן של תשתיות שונות.

ראש האגף לחינוך על יסודי, דלילה אשכנזי סיפרה כי התלמידים אשר עודדו את חבריהם זכו להיווכח באופן מוחשי לקושי הכרוך במוגבלות, אך גם לעובדה שאין דבר העומד בפני הרצון וכי האדם בעל המוגבלות יכול להשתתף וליהנות מכל פעילות שהיא.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בירך את משתתפי האירוע ואמר כי העירייה פועלת במסגרת רחבה מאד להנגשת כל השירותים והמבנים העירוניים לבעלי מוגבלויות משום שאנו מבינים את חשיבות הדבר. צור הוסיף ואמר:"עיריית ראשון לציון בחרה לציין את הבוקר המיוחד של יום הנכה הבינלאומי סביב מפגן של ספורט ובריאות. אני יכול לומר לכם דבר אחד, החברה שלנו תהיה בריאה בהרבה אם נדע כולנו באמת לקבל ולהכיל את השונה. אני שמח שכך זה מיוצג בראשון לציון".

 מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הנגישות, מוטי עג'מי, הוביל את הצוות שהגה ותכנן את אירועי שבוע הנכה בעיר. עג'מי בירך את משתתפי האירוע ואמר: "עיריית ראשון לציון בראשותו של דב צור מובילה עשייה עצומה למען שילובו של האדם עם המוגבלות. אנו מאמינים כי כל אדם זכאי להזדמנות שווה. כל אדם מתמודד עם בעיה כלשהי ותפקידה של החברה הוא לדאוג לכך שהתנאים החברתיים והפיסיים יאפשרו לכל אחד מאיתנו למצות את מיטב הפוטנציאל הגלום בו ולהגשים את חלומותיו. אנו משקיעים משאבים עצומים הן בפעילות חברתית עם ולמען האדם עם המוגבלות והן בהנגשתו הפיסית של המרחב הציבורי בעיר".

שמעון קינן, יו"ר עמותת איל"ן ראשון לציון אמר לאחר האירוע: "האירוע המיוחד ומשחק הסל גל המשותף ריגשו והלהיבו את כל הנוכחים במקום- רקדנים בכסאות גלגלים, שחקני כדורסל, תלמידים ונציגי העירייה. אנו מקווים שהפעילות המבורכת תהפוך למסורת בעיר בשנים הבאות.

אנו רוצים להודות לעיריית ראשון לציון ומחלקת החינוך בעיר, אשר מתייחסים בכבוד רב ומעניקים חשיבות גדולה השנה ליום הנכה הבינלאומי, גם במסגרת האירוע שהתקיים וגם בבתי הספר ובשיחות עם התלמידים בשעת חברה".