שבוע החינוך בראשון לציון

חידון התנ"ך, מחזמר, הרצאות, ימי עיון ו-16 מחנכים מצטיינים * ראשון לציון קיימה השבוע את שבוע החינוך המסורתי

 השבוע התקיים בראשון לציון "שבוע החינוך" זו השנה הרביעית ברציפות, בהתאם לחזונו של ראש העירייה, דב צור, שהציב את קידום ופיתוח החינוך בראשון לציון בראש סדר העדיפויות העירוני. מטרת שבוע זה היא להעצים, להוקיר ולהעריך את עבודת הצוותים החינוכיים בעיר.

במהלך השבוע, התקיימו בעיר ימי עיון לצוותי החינוך העירוניים, מחזמר 130 "וזוהי רק ההתחלה" – בביצוע תלמידי חינוך על יסודי, כנס החינוך המיוחד, חידון חמיצר,  חידון התנ"ך לתלמידי כיתות ה' ו-ו', מופע של מגמות האומנות בבתי הספר העל-יסודיים, מופע של ילדי הגנים וכמובן האירוע המרכזי של השבוע- טקס הענקת תעודות לעובדי חינוך מצטיינים. בקטגוריית המצטיינים זכו 16 מחנכים ובקטגוריית ראויים לשבח נבחרו 22 עובדי הוראה. ראש העירייה, דב צור אמר עם הענקת הפרסים: "אנחנו מבקשים להאיר זרקור על אנשי החינוך המצטיינים, על כך שהם מנהיגים למצוינות, מהווים דוגמה ומופת לעמיתיהם ולתלמידיהם, אין לי ספק שאת היושבים בחדר הזה יזכרו התלמידים כל חייהם."

בערב זה נפרדה העיר ראשון לציון ממנהלת מחוז מרכז ד"ר סולי נתן שפרשה השבוע מתפקידה. ראש העירייה וראש מינהל חינוך, ד"ר שוש נחום, העניקו לד"ר נתן תעודת הוקרה בה צוינה עשייתה בקידום החינוך למצוינות ערכית ולימודית בעיר ראשון לציון.

ראש העירייה הוסיף ואמר: "בארבע השנים האחרונות עמלנו כולנו כדי להביא את מערכת החינוך בעיר למקום טוב יותר. הצבנו יעד להעלות את איכות החינוך בעיר, לא להתפשר על מקום טוב באמצע, אלא להוביל. ההשקעה בכל תלמיד עלתה ביותר מפי שניים – אם היא עמדה בשנת 2007 על 1,600 ₪, בשנת 2012 היא עמדה על 3,600 ₪.  אנחנו מוסיפים למערכת עשרות אלפי שעות בכל שנה, בנינו תכניות מותאמות לתלמידים על בסיס אישי, כדי שכל אחד יוכל למצות את הפוטנציאל שלו ולהצליח. אנחנו על המסלול הנכון".

ראש מינהל החינוך, שוש נחום הוסיפה: "שבוע החינוך בראשון לציון הוא אירוע יוצא דופן בחשיבותו המעניק לצוותי החינוך בעיר רוח גבית חזקה להמשך פעילות חינוכית יצירתית, פורה ופורייה. תודות למדיניות עירונית ברורה המעמידה את החינוך בראש סדר העדיפויות, תוכל העיר ראשון לציון להוביל ברמה הארצית בתחום החינוך בשנים הקרובות".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

12 בפברואר 2013