ראשונים במחזור

  תחרות מחזור בקבוקים לילדי העיר במוסדות החינוך יצאה לדרך, המוסדות המצטיינים עד כה: "רעות", "נווה דקלים" וגן הילדים "איילת השחר"

 במסגרת מדיניות ראש העירייה, דב צור, לקידום חינוך סביבתי בעיר ראשון לציון הכריז המשנה לראש העיר, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך, בשיתוף מנהל החינוך בעירייה ותאגיד המחזור אל"ה, על תוכנית מחזור ייחודית לתלמידי העיר. במסגרת התכנית מתחרים ילדי מוסדות החינוך בעיר בכמות איסוף הבקבוקים למחזור. המוסד החינוכי שתלמידיו יאספו את מירב המיכלים ברי הפיקדון, המסומנים בפיקדון של 30 אגורות, יזכה בפרסים יקרי ערך.

 התחרות בעיצומה ונכון לעכשיו שלושת מוסדות החינוך במקומות הראשונים הם: בית הספר "רעות" המונה 642 תלמידים, שאספו כ-6,145 מיכלים ברי פיקדון, בית הספר "נווה דקלים" המונה 455 תלמידים שאספו 5,440 מיכלים וגן הילדים "איילת השחר", המונה 35 ילדים שאספו  4,515 מיכלים. את העשירייה הראשונה סוגרים במקום הרביעי בית הספר "הדרים", גן "הג'ירף", בתי הספר "תרבות", "אופקים", "יצחק רבין", "ניצנים", "ויתקין", "נגבה", גן "קרני החמה" ובמקום העשירי בית הספר "בארי"-כל הכבוד לכולם!

 מטרות התוכנית הן צמצום כמויות הפסולת הבלתי ממוחזרת, הקניית הרגלי התנהגות וחשיבה ירוקה וידידותית לסביבה והעלאת המודעות לחשיבות המחזור בקרב תלמידי העיר.

 בעירייה מדגישים כי שיתוף הפעולה של הורי התלמידים בתוכנית נחוץ ויסייע לצמצם את כמויות הפסולת בעיר ולחיות בסביבה נקייה ואיכותית. מוסדות החינוך אשר יזכו במקומות הראשונים יעברו סדנה להפקת סרט בנושא סביבתי.

 משנה לראש העירייה, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך: "ראשית, כל הכבוד למוסדות החינוך שאספו עד כה כמויות רבות של מיכלים-המשיכו כך!  עיריית ראשון לציון מקדמת את תחרות מחזור הבקבוקים כחלק ממדיניות ראש העירייה לחינוך סביבתי, ורואה בפעילות מן הסוג הזה את אחד מיעדיה המרכזיים. כדי לייצר חברה ששומרת על הסביבה, עלינו להטמיע היום את המודעות לנושא בילדינו. חשוב לציין, כי התחרות היא אמצעי ולא מטרה. באמצעות ההשתתפות בתחרות יחשפו ילדי העיר לעקרונות העומדים בסיס תהליך המחזור, יתרגלו ויחשפו לפעולת המחזור, וישפיעו גם על ההורים והסביבה הקרובה שלהם לשמור על הסביבה".

 קינסטליך הודה לחלה טורק, מנהלת תוכניות מיוחדות במינהל החינוך, על הובלת הפרויקט וקרא להורים לקחת חלק ולשתף פעולה בפרויקט חשוב זה למען מטרת שיפור איכות החיים בעיר ראשון לציון.

 יו"ר תאגיד המחזור אל"ה, נחמה רונן:"תרבות המחזור הוא נושא שהילדים מנחילים להוריהם. ילד ממחזר שווה בית ממחזר ולכן אנו  משקיעים מאמצים רבים בנושא קידום המחזור במערכות החינוך.  שנת 2010 הסתיימה באיסוף של כ-3 מיליון מיכלי שתייה במוסדות החינוך ברחבי הארץ, גידול של כ-16 אחוזים משנה קודמת". 

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

9 בינואר 2012