זכתה בתחרות רובוטיקה ותטוס לסוכנות החלל

  זכתה בתחרות רובוטיקה ותטוס לסוכנות החלל האמריקאית נאס"א

אביגיל רייכר, תלמידת כיתה ה', בבית הספר "אשכולות", גברה על כל המתמודדים בתחרות במהלכה ניתנו לתלמידים גלגלי שיניים, מזרקים, נורות LED, מנועים, חוטים חשמליים ועוד, מהם התבקשו להרכיב מודל

 עיריית ראשון לציון ומרכז המחוננים והמצטיינים העירוני ע"ש רון ורדי, קיימו במהלך השנה האחרונה במסגרת קייטנות הקיץ ובחופשת הפסח, סדנאות מדעיות וטכנולוגיות יוצרות המיועדות לכיתות ד'-ו'. פעילויות TEENVENTORS פועלת מזה שנים במדינות רבות ברחבי העולם והשנה היא נחתה כאן אצלנו בעיר.

צוות ההדרכה בסדנאות מורכב מאנשים עתירי ניסיון בתחום ההדרכה וכמו כן טכנולוגיה ומדע. מנהלת הסדנאות היא מיטל מנשה, בעלת רקע עשיר ברובוטיקה אשר זכתה פעמיים באליפות העולם ברובוטיקה ביפן וארה"ב 2005.

במהלך כל שיעור בסדנא נלמד עיקרון מדעי חדש ובהתאם לאותו עקרון, צריכים התלמידים לבנות מודל המדגים את אותו העיקרון, וכל זאת ללא הוראות הרכבה. בצורה זו מעודדים את הילדים לפיתוח החשיבה, הסקרנות, היצירתיות, והביקורת.

כל הסדנאות מתרכזות אחת לשנה לתחרות מסכמת שהיא פסטיבל של מדע והמצאות, ההשתתפות בתחרות היא ללא עלות נוספת לכל התלמידים אשר לקחו חלק בסדנאות במהלך השנה האחרונה. באמצעות מחסן חומרים עשיר העומד לרשותם, ובלבד שיוכלו להסביר את העיקרון המדעי העומד מאחורי ההמצאה שלהם, נדרשים התלמידים לבנות מודל בעל עיקרון מדעי. השופטים בתחרות היו ד"ר אלי קולברג, ראש המעבדה לרובוטיקה בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן, ד"ר אמיר שמר, מהפקולטה להנדסה, אוניברסיטת בר אילן ודניאל דזורלה, דירקטור בחברת ההיי טק העולמית "פלקסטרוניקס". השופטים הביעו את התרשמותם מהרמה המדעית של הילדים, ומהיצירתיות שהפגינו בפתרון האתגר שהוצג להם.

לכל תלמיד ניתנה ערכה ובה חלקים שונים כמו גלגלות, גלגלי שיניים, מזרקים, נורות LED, מנועים, חוטים חשמליים, באמצעותם יכול כל תלמיד לבנות את המודל שלו כראות עיניו. בסוף הסדנא הערכה נשארת של התלמיד וכך הוא יכול גם בבית לשנות ולשפר את המודלים שבנה בסדנא ואף לבנות מודלים חדשים בבית.

במקום הראשון זכתה תלמידת כיתה ה' מבית הספר "אשכולות", אביגיל רייכר, שתטוס יחד עם אחד ההורים לטיול ממומן לסוכנות החלל האמריקאית נאס"א, ביוסטון טקסס. במקום השני זכתה תלמידת כיתה ד' בבית הספר "אשלים" הילה גרגו, וקיבלה מחשב נייד. למקום השלישי הגיע תלמיד כיתה ה' מבית הספר נווה דקלים,וקיבל IPAD 

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

17 ביוני 2013