מקלים על התושב

העירייה תאפשר לתושבים לפרוס את תשלום הארנונה על פני 12 חודשים

המשמעות:במקום 6 תשלומים שנתיים – 12 תשלומים שנתיים

מועצת עיריית ראשון לציון אישרה בשבוע שעבר תיקון לסעיף 4.2 בצו ארנונה 2012 לפיו תאפשר העירייה לתושבים לשלם את תשלומי הארנונה בהסדר נוח  בן 12 תשלומים למשלמים באמצעות הוראת קבע בבנק או בכרטיס אשראי.

 הממונה על ההכנסות בעירייה, ז'ק מוסרי, הסביר כי "היות ומרבית מחזיקי הנכסים בעיר משתכרים במתכונת של  משכורת חודשית, הרי שפריסה חודשית של חיובי הארנונה תקל על תזרים המזומנים של התושבים".

 ראש עיריית ראשון ציון, דב צור, סיפר כי  הרעיון נולד הודות לאחד מתושבי העיר שהביא את הנושא לתשומת ליבו בעת שקיים קו פתוח לתושבים בנושא ארנונה בעמוד הפייסבוק העירוני:"התושב שאל אותי האם יש אפשרות לפרוס את תשלומי הארנונה ל-12 חודשים ולא ל-6 כפי שהיה נהוג עד כה,  מרגע זה החלה עבודה בנושא שהסתיימה בשבוע שעבר בישיבת המועצה עם אישור התיקון".

 צור הוסיף:"אנו מכירים ביוקר המחייה המוטל על תושבי העיר והארץ כולה, ואנחנו עושים הכל כדי להוריד את נטל המס של תושבי ראשון לציון. לאחר שהיינו העיר היחידה בארץ להוריד את הארנונה שלוש פעמים ברציפות, בהיקף מצטבר של 6%, נמשיך לבקש הוזלות נוספות בארנונה למגורים לתושבי העיר. כעת, כצעד מקל נוסף, יכולים התושבים לפרוס את התשלומים לטווח ארוך יותר באופן שיקל עליהם את תשלומי הארנונה". 

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

10 בספטמבר 2012