"טסים לאימוץ" - מבצע הצלת כלבים חסרי הבית באילת

 

אחת הבעיות עימן מתמודדת העיר אילת היא ריבויים של כלבים נטושים המסתובבים בעיר. בעיה זו מהווה כמובן סכנה תברואתית ואף גורמת סבל לכלבים עצמם. עקב בידודה של אילת מתקשים השירות הווטרינרי והפעילים למען בעלי חיים בעיר למצוא בתים מאמצים לכלבים הנטושים הרבים ומטילים עומס רב על שירותי הווטרינריה העירוניים. לאחרונה אישרו ראש העיר דב צור וממלא מקומו מוטי עג'מי להיעתר לבקשת ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי ולהצטרף למבצע "טסים לאימוץ" על מנת לסייע לעיר הדרומית במאמציה למצוא בית חם לכלבים הנטושים.

השירות הווטרינרי העירוני של ראשל"צ בראשותו של ד"ר יהונתן אבן צור, מנהל השירות הווטרינרי העירוני בראשון לציון, ייקח החל מהשבוע חלק במבצע  "טסים לאימוץ" בשותפות נפלאה בין ד"ר אורן אברמוביץ, מנהל השירות הווטרינרי באילת, וחברת ארקיע המטיסה את הכלבים למרכז הארץ ללא תמורה. באמצעות מבצע זה מסתייעת העיר אילת בערים ובעמותות ממרכז הארץ אשר מסייעות לה למצוא בתים מאמצים לכלבים ובכך להביא את הבעיה על פתרונה. 

 העיר ראשל"צ הצטרפה למבצע וביום שני ה- 18 בפברואר 2013 נחתו חמשת הכלבים הראשונים בשדה התעופה "שדה דב" ונאספו ע"י רכב השירות הווטרינרי העירוני של ראשל"צ. לאחר שיעברו סידרת טיפולים, כולל עיקור וסירוס יוצעו הכלבים לאימוץ למשפחות במרכז הארץ.

מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הווטרינריה מוטי עג'מי: "בשנים האחרונות, בהובלה ובגיבוי של ראש העיר דב צור, חיזקנו מאוד את השירות הווטרינרי העירוני מתוך תפיסה שהמשמעות של שירותים וטרינריים חזקים היא עיר נקייה יותר, בריאה יותר, ירוקה יותר וידידותית לבעלי החיים ולתושבים המחזיקים ומטפלים בהם. הסיוע לבעלי החיים לא רק מועיל לתברואת העיר אלא מהווה גם ביטוי של חמלה וסולידריות ואם באמצעות המרפאה הווטרינרית אנו יכולים לסייע ולו במעט לעיר אילת זה מבורך ולכן החלטנו בשמחה להיעתר ולהצטרף לפרויקט."

  

שם: סנואי
גזע: זאב לבן
מין: נקבה
גיל: שנה וחצי
מסורס/מעוקרת: כן
בנוסף: יפייפה.
תכונות אופי: שקטה ומתוקה

 
  

שם: שוקו
גזע: מעורב
מין: זכר
גיל: שנתיים
מסורס/מעוקרת: יימסר מסורס
תכונות אופי: חמוד וחיוני. 

 
  

שם: חציל
גזע: מעורב
מין: זכר
גיל: שנה וחצי
מסורס/מעוקרת:יימסר מסורס

 
  

שם: בוטן
גזע: לברדור מעורב
מין: זכר
גיל: שנתיים 
מסורס/מעוקרת: יימסר מסורס  

 
  

שם: פולו
גזע: לברדור מעורב
מין: זכר
גיל: 5 שנים
מסורס/מעוקרת: יימסר מסורס

 

 

טליה סומך - פינגולד, דוברת העירייה
19 בפברואר 2013