תצלומי אויר אלכסוניים בשירות התושבים

 

מחפשים דירה אך לא מתמצאים בשכונה? רוצים לעבור דירה אך לא יודעים את מרחקה מבית הספר השכונתי? רוצים לבדוק לעומק את סביבת מגוריכם החדשה ולדעת אילו בניינים בשכונה קרובים לפארק ולקופת החולים?

 עיריית ראשון לציון מעמידה לשירותכם שירות חדשני של תצלומי אויר תלת מימדים של כל נקודה בעיר

באמצעות מנגנון חיפוש באתר האינטרנט העירוני, תוכלו לאתר ולצפות בכל בניין בעיר, בכל רחוב, בכל פארק ולמעשה בכל נקודה בה תתעניינו לכל מטרה

 עיריית ראשון לציון מספקת שירות חדשני באתר האינטרנט העירוני. מהיום, תוכלו לאתר כל נקודה בעיר ולצפות בתצלומי אויר תלת מימדים של המקום. באמצעות התוכנה, אותה קיבלה עיריית ראשון לציון מחברת עידן מחשבים הנדסה (1979) בע"מ, ניתנת האפשרות לראות בבירור ולפרטי פרטים כל בניין, רחוב, פארק או מבנה ציבורי בעיר ראשון לציון. השירות ניתן בחינם וללא כל תשלום באתר שכתובתו  www.rishonlezion.muni.il

בתיבה שנקראת תצלומי אויר אלכסוניים.

 שאלנו בעירייה, אילו שימושים ניתן לעשות בתוכנה? הממונה על המערכות ההנדסיות הממוחשבות בעירייה, אפי ג'יאן מספר כי התוכנה שימשה במקור לצרכים ביטחוניים וכעת מסייעת מאד בתחום ההנדסה:"בכנס מתכננים שנערך בשבוע שעבר ביוזמת מינהל ההנדסה, הצגתי את תצלומי האוויר האלכסוניים מאתר האינטרנט. התגובות מצד  האדריכלים והמתכננים היו נלהבות במיוחד" מספר ג'יאן, "לטענתם, תמיד מבקשים מהם בשלב התכנון להציג תמונות של המבנים בסביבת המבנה אותו הם מתכננים והתצלומים האלכסוניים מסייעים להם לראות ולבחון את אזור התכנון עוד לפני שלב התכנון כדי ללמוד את האופי האורבאני ומרקם הבנייה של האזור המתוכנן עוד לפני היציאה לשטח והתכנון".

 מלבד אנשי המקצוע, גם תושבי העיר ותושבי הערים מחוצה לה יכולים לעשות שימוש בתוכנה לצורך בדיקת בניין או סביבת מגורים לקראת קניית דירה בעיר. ניתן לבדוק את קרבתה של דירה פוטנציאלית לפארק, לגנים, לבית ספר ולקופת החולים. ניתן לראות באופן מוחשי וברור עד כמה בית מסוים רחוק או קרוב ליציאה לכביש המהיר ועוד.

מנכ"ל חברת עידן מחשבים שיצרה את התוכנה, יוסף פראונד, הוא תושב העיר ולכן החליט להעניק לתושבי העיר את השירות בחינם. פראונד מספר כי השימושים בתוכנה הם מגוונים ואף סיפר כי הכיר אנשים שעשו שימוש בתוכנה כדי לבדוק אם השכנים שלכם מהגג או מהבניין הסמוך בנו חריגות בנייה.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

12 בנובמבר 2012