טקס קבלת תעודות זהות בגימנסיה

 טקס קבלת תעודות זהות בגימנסיה "גן נחום" למעלה מ-250 תלמידי מחזור ל' בגימנסיה "גן נחום" קיבלו את תעודת הזהות הנכספת בטקס המסורתי.
בין 15 נציגי השכבה שסיפרו על חיבור מיוחד למדינה היה בן אחיינו של הרמטכ"ל העשירי, מוטה גור, שציין את דרכו הצבאית

מחזור ל' בגימנסיה "גן נחום" ציין את קבלת תעודות הזהות בטקס מסורתי שעסק השנה בזהות ומנהיגות על רקע שני האישים, ראשי הממשלה לשעבר, דוד בן גוריון ומנחם בגין. כאשר גם דמותו של חוזה המדינה, בנימין זהב הרצל, לא נפקד מהטקס.

בהמשך התקיים דיון בנושא המחויבות האישית ושנת ההתנדבות. 15 נציגי השכבה עלו לבמה וסיפרו במה הם תרמו במסגרת המחויבות האישית שלהם ושתפו בסיפור נוסף המבטא חיבור מיוחד למדינה. אחד מהנציגים היה אלון גור, בן אחיינו של הרמטכ"ל העשירי, מוטה גור, שבחר לספר על דרכו הצבאית. מנהל הגימנסיה, דוד נמרוד, אמר: "הטקס היה מרשים ואיכותי, התלמידים הציגו את ההיסטוריה של עם ישראל וסיפרו על תרומתם למען המדינה ושהם מרגישים חלק בלתי נפרד ממנה".

בתום הדברים, קיבלו 251 תלמידי שכבת י' את תעודות הזהות הנכספות מידי מנהלת אגף חינוך על יסודי, דלילה אשכנזי וממחזיק תיק הצעירים, דורון אוזן, שהביא גם את ברכתו של ראש העירייה דב צור, ואמר: "אין לי ספק שהערב הזה בודאי ייחקק בחייהם של הנערים והנערות.  אנחנו מבינים את המשמעות של קבלת תעודת זהות , יש כאן אחריות מעבר להיותכם  אזרחים בוגרים".

 צילום: אריק מור

כתב:  יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

18 בפברואר 2013