טבע קסום באמצע העיר

  הפנינג הורים וילדים בסימן בריאות ואיכות הסביבה נערך בשבת באגם הסופרלנד ובאגם הנקיק במערב העיר

עיריית ראשון לציון, באמצעות אגף איכות הסביבה ובשיתוף אגף חופים ואגמים, ערכה בשבת האחרונה באגמים "הסופרלנד" וה"נקיק" במערב העיר, הפנינג הורים וילדים בסימן בריאות ואיכות הסביבה.

 מאות רבות של משתתפים פקדו את האירוע העירוני שנערך באגמים ונהנו מן הנוף הקסום ומן הפעילויות הסביבתיות הרבות שהוצעו לבאי המקום. בין יתר הדברים, באירוע התקיימו פעילויות שהופעלו בעזרת תושבים מתנדבים פעילי סביבה, כדוגמת פעילות יצירה מחומרים ממוחזרים שארגנו המד"צים העירונים בהנחיתה של כלנית וינשטיין, סדנאות בריאות שנערכו במקום, מרוץ מכוניות המונעות על ידי אנרגיה סולרית, מעגל מתופפים וכלי הקשה- והכול בסימן גוף בריא בנפש בריאה.

 האירוע התקיים במעמד ראש העירייה, דב צור, המשנה לראש העיר, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קיסטליך וחבר המועצה, אייל מושיוב.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אשר תומך בשימור האגמים ומקצה תקציבים ומשאבים רבים לטיפוח המקום לטובת התושבים:"אני שמח מאד בהצלחת האירוע ובהיענות של תושבי העיר כי חשוב לי שהתושבים יכירו את פנינת הטבע המיוחדת הזאת שנקראת אגם הנקיק, ובזכות פעילות כמו זאת, הם מתוודעים אל המקום אט אט. יש לנו בעיר נכס טבעי וייחודי, כדאי וראוי שנדע לשמרו. אני מזמין את הציבור להגיע לכאן וליהנות מחיק הטבע בקצה העיר".

 המשנה לראש העיר, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך:"חשוב היה לי לקדם את קיומו של האירוע כי הוא משרת שתיים ממטרותיי החשובות ביותר. האחת, היא קידום המודעות בקרב ילדי העיר והוריהם בכל הקשור לאורח חיים סביבתי וירוק והשנייה, היא חשיפתם של תושבי העיר לחלקות הטבע הקסומות שקיימות בלב ליבה של העיר. אני מתגאה בכל פעם לצפות בכמות האנשים שמגיעים לפעילויות הסביבתיות שאנחנו מקיימים ועדיין קורא לשאר תושבי העיר לבוא ולהשתתף במגוון הפעילויות הירוקות שאנו מקיימים במיוחד עבורם-הרווח שלכם כפול:תהנו מאירוע נפלא ותרכשו ידע חשוב שישפר את איכות חייכם, איכות חייהם של ילדכם וכך נשמור טוב יותר על העיר שלנו, ראשון לציון".

 קינסטליך ביקש להודות למנהלת הפרויקטים המיוחדים באגף איכות הסביבה, כוכי נדב, שארגנה ביעילות את ההפנינג המרהיב.

 חבר המועצה, אייל מושיוב, שנכח גם הוא באירוע סיפר כי הוא נרגש לראות את כמות התושבים שהגיעו להפנינג הסביבתי:"זה מעיד רבות על תושבי העיר ראשון לציון. מדובר בתושבים שאכפת להם מהעיר ומהסביבה".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

11 ביוני 2012