טקס סיום קורס אילוף כלבי חיפוש נעדרים

  בשבוע שעבר, התקיים טקס סיום קורס אילוף כלבי חיפוש נעדרים של בני נוער מטעם האגף לטיפול וקידום נוער וצעירים בעיריית ראשון לציון. האירוע התקיים במושב פתחיה במתחם בית הספר לאילוף כלבים  "DOG SCHOOL".

הטקס כלל מופע משותף של הנערים והכלבים ובו תרגילי חיפוש חילוץ והצלה במצבי חירום שונים בשטח.  הפעילות המחישה את הקשר שנרקם בין הנערים לכלבים,  את תקשורת הייחודית והאמון ההדדי.

 הטקס סיכם  סדנת פעילות בת חצי שנה שכללה מפגשים במרכז האילוף וסיורים ביער מגנים. את הסדנה ליווה עובד קידום נוער, וולדימיר קונדרטייב, והיא התנהלה בהנחייתו המקצועית של קובי אלמוג מהמרכז לכלבנות.בסדנה השתתפו 12 נערים ונערות, בגילאי 14-19 חלקם מנותקים ממסגרות לימוד.

אילוף הכלבים מבוסס על שיטות חיוביות. הנערים למדו להשיג בדרכים חיוביות את מבוקשם במקום לנהוג בכוח פיזי ובאלימות. הנערים עברו חוויה מעצימה בתור מאלפים צעירים ולמדו על החשיבות של סבלנות, הבנה וכבוד לכלבים, לסביבתם הקרובה ולבני אדם בכלל.

בסיום הקורס הנערים עברו מבחן הסמכה מקצועי בהשתתפות ראש זק"א ומפקד יחידת עוקץ של צה"ל.  בטקס הנערים קיבלו תעודת סיום הקורס ותעודת מתנדב שתאפשר להם להשתלב במערך כוחות ההצלה של "זק"א", יחידה אשר מספקת מענה בזמן אמת לנעדרים ועובדת בשיתוף עם המשטרה ועם יחידת הכלבנים של צה"ל.

בעקבות הצלחת הקורס יפתח בחודשים הקרובים קורס המשך למתקדמים שיכלול בין היתר אימונים במבנים הרוסים ויאפשר שילוב בני הנוער במערך החירום העירוני בראשון לציון.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

25 ביוני 2012