תפילה שנענתה

  בהשקעה של 1.4 מיליון שקלים בונה עיריית ראשון לציון בית כנסת חדש בשכונת מישור הנוף

בשבוע שעבר נערך טקס הנחת אבן הפינה לקראת תחילת עבודות הבנייה בעוד כשבוע

ביום ג' האחרון ערכה עיריית ראשון לציון טקס הנחת אבן פינה לקראת בנייתו של בית כנסת חדש בשכונת מישור הנוף בעיר. בהמשך לבקשות חוזרות ונשנות של תושבי שכונת מישור הנוף, להקים בית כנסת בשכונה, נענה ראש עיריית ראשון לציון, דב צור לבקשותיהם של התושבים. בשבוע הקרוב תחל בנייתו של בית הכנסת, עליה אמון האגף לבנייה ציבורית, בהשקעה של 1.4 מיליון ₪.

טקס הנחת אבן הפינה, התקיים בנוכחותם של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, חבר המועצה, אייל מושיוב, חבר המועצה, שמואל ג'מיל, יועץ ראש העיר לענייני דת, פיני איזק, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, סמנכ"ל העירייה, חיה ברנפלד, ראש מינהל איכות הסביבה, איתמר כהן ומנהלת אירועי העירייה, אנט בן שחר, שארגנה והנחתה גם את אירוע הנחת אבן הפינה. מלבד מכובדי העירייה, השתתפו בטקס רבים מתושבי השכונה, ביניהם, מיקי אלון וצביקה חכים יו"ר וועד השכונה וגדעון פלט, תושב השכונה ויו"ר העמותה להקמת בית הכנסת שהתעקשו, זה זמן רב, ודרשו  מן העירייה בית כנסת בשכונה.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אמר לתושבים בטקס:"אני שמח שהגענו לרגע המשמח של הנחת אבן הפינה, רגע לפני תחילת עבודות הבנייה. אני יודע היטב כמה רציתם בית כנסת בתוך השכונה וכעת זה קורה.  שכונת מישור הנוף יקרה לליבה של עיריית ראשון לציון אשר קשובה ונענתה לבקשות התושבים. אני מקווה שתיהנו מבית הכנסת החדש ותעשו בו שימוש מועיל לשביעות רצונכם".

חבר המועצה, אייל מושיוב, אשר כיהן כיו"ר וועד השכונה, קרוב ל-10 שנים והיה שותף בהובלת פעילות התושבים למען בניית בית כנסת בשכונה, ביקש להודות לראש העירייה, שנרתם באופן מהיר ביותר לבקשות התושבים, לאחר תהליך של קרוב ל-18 שנה, בהן נלחמו בשל הצורך הממשי בבית כנסת שכונתי. כמו כן, ביקש מושיוב להודות למיקי אלון ולצביקה חכים יושבי ראש וועד השכונה הנוכחיים, על תרומתם ופועלם.   

גדעון פלט, תושב השכונה ויו"ר העמותה להקמת בית כנסת בשכונה ביקש להודות לראש העירייה, דב צור, על שהבטיח וקיים:"אחרי קרוב ל-18 שנה שתושבי השכונה מבקשים שייבנה בית כנסת בשכונה, ראש העירייה הנוכחי הרים את הכפפה, ובונה לנו את בית הכנסת אליו ייחלנו. אני מקווה שנחגוג את חנוכת מבנה בית הכנסת בקרוב מאד". כמו כן, ביקש פלט לקרוא לכל המעוניינים לתרום לרכישת ציוד תחולתו של בית הכנסת, לפנות אליו, כמי שמרכז את הנושא.

בסיום שלב הברכות, הנאומים והתפילה שהתקיימו באולם הספורט בבית הספר מישור הנוף, עברו המשתתפים לטקס הנחת אבן הפינה. ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, קבר את הקלף באדמה, כנהוג בטקסים מן הסוג הזה, והחל מכסה בבטון. אחריו המשיכו בכיסוי הבור, כל משתתפי הטקס.

עבודות בניית בית הכנסת יסתיימו ככל הנראה בחודש אוגוסט 2012.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

5 בדצמבר 2011