זכייתם של תלמידי בית הספר אשכולות בפרסים בתחרות הארצית של אינטל ודן חמיצר

 

תלמידי כיתות ה', מבית הספר אשכולות זכו במקום השני בתחרות אוצרות הבטיחות ובפרס הצטיינות בתחרות אוצרות הסביבה של דן חמיצר וחברת אינטל

 תלמידי כיתות ה' בבית הספר אשכולות, אשר הצליחו להעפיל לשלב הגמר בתחרות הארצית "אוצרות הסביבה" ו"אוצרות הבטיחות" של אינטל ודן חמיצר, זכו במקום השני בתחרות אוצרות הבטיחות ובפרס הצטיינות בתחרות אוצרות הסביבה.

 בכל שנה מקיימת חברת אינטל בשיתוף עם דן חמיצר את תוכנית "אינטל בחינוך", במסגרתה מתקיימות  התוכניות "אוצרות הסביבה" ו"אוצרות הבטיחות". במסגרת התוכניות, התפרסמו מידי שבוע חידות אותם נתבקשו התלמידים לפתור. הכיתות אשר הצליחו לצבור מספר מרבי של נקודות בתום שמונה שבועות, עלו לשלב הגמר. מבית הספר אשכולות היו אלה שתי כיתות ה'.

 התלמידים, אשר חולקו לשתי קבוצות, סיפרו לראש העיר, דב צור, במפגש שנערך עמו בלשכתו, כי במסגרת הפעילות, היה עליהם להעלות את המודעות לנושא שמירה על איכות הסביבה ולנושא בטיחות בדרכים.

 במסגרת הפרויקט, הציגו הילדים מצגות אשר הסבירו את חשיבות הנושאים, הפיצו סרטי הסברה אותם העלו לרשת ה-Youtube, ארגנו יום ספורט בנושא אוצרות טבע, הפיצו פלאיירים, יצאו לשטחים הפתוחים וקיימו שם שיעור בנושא חשיבותם של השטחים, הפיקו סרט בנושא והחתימו את ההורים על עצומה לשמירה על השטחים הפתוחים. כמו כן, לאחר פעילותם הענפה, פרסמו הילדים שאלונים בקרב ההורים על מנת לבדוק האם פעילותם סייעה להעלות את מודעותם של ההורים באשר לנהיגה זהירה. תוצאות הסקר הראו כי בעקבות פעילות הילדים גברה מודעותם של ההורים.

 לשלב הגמר הגיעו נציגים נבחרים משכבת ה' בבית הספר אשכולות אשר הציגו בגאווה רבה, את הפרויקטים מול וועדת השיפוט באינטל קריית גת.

 ראש העיר, דב צור בירך את התלמידים על הצלחתם וציין כי הוא שמח לראות תלמידים כה מעורבים, המשקיעים מזמנם ומרצם למען הסביבה ולמען החברה. "חזק ואמץ על הצלחתכם בתחרות-עלו והצליחו".

מנהלת בית הספר אשכולות, אתי אופק: אנו גאים בתלמידינו על הישג מצוין זה. כמו כן, ברצוני למסור את תודתנו לראש העיר על הכנסת האורחים לה זכו תלמידינו במסגרת הגברת המודעות לבטיחות ולסביבה.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

27 ביוני 2011