חלוקת תיקי אוכל רב פעמיים לתלמידי א'

  נפרדים משקיות האוכל המזיקות לסביבה, עיריית ראשון לציון מחלקת לתלמידי כיתות א' בעיר תיק אוכל רב פעמי

 בשישי האחרון, ביקרו ראש העירייה דב צור והמשנה לראש העירייה, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך בבית הספר יסוד המעלה וחילקו לתלמידי כתות א' את תיקי האוכל

 במסגרת מדיניות ראש העירייה, דב צור, לקידום חינוך סביבתי בעיר ראשון לציון קידם המשנה לראש העיר, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך, יוזמה ייחודית במסגרתה מקבלים כל תלמידי כיתות א' בעיר מעיריית ראשון לציון, תיק אוכל לשימוש רב פעמי בו יוכלו לאחסן את ארוחת העשר, מבלי להשתמש בשקיות ה"סנדביץ'" העשויות ניילון ומזיקות לסביבה. במסגרת זאת, ביקרו בשישי האחרון ראש העירייה, דב צור ורז קינסטליך, בבית הספר יסוד המעלה, ובמעמד זה חילקו לתלמידי כתות א' את תיקי האוכל החדשים שילוו אותם מעתה והלאה.

 קינסטליך מספר כי הפרויקט, שהחל בשנה שעברה, נולד מתוך הצורך לקדם ולהעמיק את השמירה על איכות הסביבה בקרב בני הדור הצעיר באמצעות הגברת המודעות לסביבה בה אנו חיים, תוך דגש על הימנעות משימוש בשקיות פלסטיק, שבהן נארזים הכריכים ופרטי המזון האחרים במוסדות החינוך.

 תיקי האוכל החדשים שישמשו את תלמידי העיר הצעירים מעתה והלאה, נוחים לשימוש, אינם מסורבלים, יכולים להכיל גם מזון וגם משקאות ואף שומרים היטב על טמפרטורת המזון או המשקה המאוחסנים בתיק.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"הכל מתחיל ונגמר בחינוך. ילדינו יגדלו לסביבה ירוקה, נקייה, איכותית וטובה יותר, אם נקנה להם את הכלים ואת המודעות כבר מגיל צעיר. עיריית ראשון לציון רואה בחינוך סביבתי מטרה ראשונה במעלה ולא חוסכת במאום על מנת לתת לילדינו את הידע, המודעות והאפשרויות לאמץ אורח חיים ירוק ובריאותי יותר".

 המשנה לראש העירייה, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך:"ראשון לציון עיר ירוקה! חלוקת התיקים לוותה בהסברה לתלמידים באשר לאופן השימוש בתיקים, לסיבה שבגללה אנו נמנעים משימוש בשקיות ניילון ולסוג המזונות הבריאים אותם רצוי לאכול, על מנת להעניק לילדים את תשתית הידע הרחבה ביותר בנושא כדי להטמיע בהם ובאורחות החיים שלהם את הדרך הירוקה, הבריאה וה"מקיימת".

עוד הוסיף קינסטליך: "הופתעתי לחוות את ההיענות החיובית ואת ההדים שהתקבלו מבתי הספר, ההורים והתלמידים להם חולקו התיקים.

אני פונה לצוותי החינוך ולהורי הילדים-עזרו לנו להטמיע את השימוש בתיקים בחיי היום יום של הילדים. עזרו לנו למגר את השימוש בחומרים בלתי מתכלים המזיקים לסביבה. רק בשילוב ידיים נצליח לגדל דור צעיר ששומר על סביבתו".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

22 אוקטובר 2012