עיריית ראשון לציון "צ'יפרה" את מתנדבי העיר בטיול מהנה

 

מתגמלים מתנדבים - עיריית ראשון לציון "צ'יפרה" את מתנדבי העיר בטיול מהנה במטרה להודות למתנדבי העיר ולתגמל אותם על רוח הנתינה ערכה לכבודם עיריית ראשון לציון טיול מהנה בארץ

 עיריית ראשון לציון החליטה לתגמל את מתנדבי העיר ראשון לציון ולהודות להם על פעילותם החברתית במהלך כל השנה על ידי טיול מהנה שנערך אחת לשנה. במסגרת זו, יצאו בשבוע שעבר כ- 250 ממתנדבי העיר לטיול המסורתי שעורכת המחלקה להתנדבות באגף לפעולות חברתיות בעירייה. המתנדבים יצאו לטייל במספר מסלולים עיקריים שהתמקדו בגליל התחתון, בכינרת, באזור חדרה, קיסריה ובזיכרון יעקב.

 במסגרת הטיול, ביקרו המתנדבים בכפר הצ'רקסי קמא הכירו את דרך החיים והמסורת הצ'רקסית, ביקרו בבית הקברות המיתולוגי בכינרת ושרו משירי רחל ומשירי נעמי שמר ליד קברן של השתיים. חלקם אף סיירו באזור חדרה וביקרו בחברת החשמל, במוזיאון רקאנטי בקיסריה ובזיכרון יעקב.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"בעיר ראשון לציון רקמת חיים שוקקת של רוח נתינה. האנשים שתורמים מזמנם ומשקיעים מאמצים בתרומה לקהילה מהווים דוגמה ומופת לסולידריות חברתית שברצוני לפתח עוד יותר בראשון לציון. הטיול שנערך בשבוע שעבר הוא הזדמנות נהדרת לומר להם תודה". צור קרא לתושבי העיר להתנדב במסגרות השונות.

 מנהלת מחלקת ההתנדבות באגף לפעולות חברתיות, פנינה שריג:"אנחנו מוקירים ומעריכים את מתנדבי העיר ורואים זאת כחובה לתגמל אותם על נתינתם הברוכה. מתנדבי העיר שהשתתפו בטיול חזרו ואמרו כי הכרת התודה מצד העירייה מחממת את הלב ונותנת כוח להמשיך-זוהי  מטרתנו. גם בשנים הבאות נקפיד על מחוות קטנות לטובת ציבור מתנדבי העיר".

עוד מציינת שריג, כי מחלקת התנדבות מרכזת  את פעילות ההתנדבות של יחידים וקבוצות בעיר ופועלת להרחבת הפעילות ע"י גיוס מתנדבים נוספים לסייע ולעזור לזולת. במסגרת הפעילות ההתנדבותית ניתנת ההזדמנות להתנדב בתחום הקרוב ללב המתנדב, ליכולתו ולניסיון שרכש במהלך חייו – וכל זאת למען הקהילה. ההתנדבות הינה מפגש בין-אישי בין התורם והנתרם, מפגש אנושי וערכי ששני הצדדים יוצאים נשכרים ממנו. בין השאר, ניתן להתנדב במסגרות השונות באופן קבוע לאורך השנה, כגון, חונכות אישית לילדים בעלי קשיים, מועדוני קשישים ומסגרות חברתיות לחרשים, עיוורים, נכים, עולים וחבר העמים ומאתיופיה, תחנות לבריאות המשפחה, השלמת השכלה למבוגרים וספריות עירוניות ועוד.

כמו כן, יש צורך במתנדבים: 1.  למבצעים חד-פעמיים, כגון, אריזת סלי מזון למשפחות נזקקות, מבצעי שיפוץ בתים של משפחות נזקקות, ליל סדר לקשישים בודדים ועוד. לפרטים נוספים ניתן לפנות לפנינה שריג peninas@rishonlezion.muni.il או בטלפון 9689835   03
2. מתנדבים לטיפול באוכלוסיה בשעת חירום לפרטים לחצו כאן.

 כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

3 באוקטובר 2011