נלחמים בתופעת הנפצים

שיתוף פעולה של החברה לביטחון, משטרת ישראל ומשרד התמ"ת למיגור תופעת הנפצים בעיר

חג פורים בפתח וכבכל שנה, חוזרת לחיינו התופעה המסוכנת והמטרידה של פיצוץ נפצים וחזיזים במקומות ציבוריים על ידי בני הנוער. במסגרת המאמצים לצמצם את היקף התופעה מקיימת החברה לביטחון ביקורות פתע בבתי הספר. כך היה בשבוע שעבר בבית הספר "אחרון הבילויים" שממנו התקבלו דיווחים על פיצוצים חוזרים ונשנים בזמן ההפסקות בשטח בית הספר.

השוטר שמעון מלול והמפקח מטעם החברה לביטחון, ערן חיים, תפסו כמות גדולה של נפצים וחזיזים ברשות אחד התלמידים. בחקירתו במחלק הנוער התברר כי לתלמיד היו שלושה חברים שותפים שגם פוצצו את הנפצים וגם מכרו אותם בבית הספר. נגד התלמידים הוגשה תלונה והם זומנו לחקירה במחלק הנוער.

בנוסף לפעילות זו, שותפה החברה לביטחון לפעילות יזומה של משרד התמ"ת והאגף לרישוי עסקים בביקורות בעסקיהם של המוכרים הפוטנציאלים הפועלים ברחבי העיר כמידי שנה ובכך מקטינה את ה"מלאי" בעיר. בנוסף, פקחי החברה מקיימים סיורי מנע משולבים שוטרים ברחבי העיר ונקראים על ידי המוקד העירוני לאירועים רבים של הפעלת נפצים וחזיזים ונותנים לזה עדיפות בפעילותם בכל שנה לפני החג ובמהלכו.

בפעילות משותפת נוספת של המשטרה ומפקח נוער מאגף הסיור והשיטור העירוני, הבחין הצוות בפעילות חשודה של שני קטינים בני 16 מאחורי היכל התרבות. הצוות החל במעקב אחרי הנערים, כשהתפצלו וניסו להתחמק, נתפסו השניים וברשותם נתפס סם מסוג חשיש וניירות גלגול. השניים המוכרים למשטרה מעבירות רכוש וסמים עוכבו לחקירה.

כתב: יניב אוחנה,סגן דוברת העירייה

11 בפברואר 2013