ט"ו בשבט בטוח לילדים - טיפים להורים

  לא לתת לילדים מתחת לגיל 5 פיצוחים ומיני אגוזים 

 מומלץ לחתוך פירות יבשים לחתיכות קטנות ולתת את הפרי לילדים ללא הגלעינים

בעיריית ראשון לציון שמים דגש רב על נושא בטיחות בכלל ובטיחות ילדים בפרט, וביחד עם ארגון "בטרם" הוחלט לפרסם באתר העירייה הנחיות בטיחות לציבור ההורים והמבוגרים השומרים על ילדנו בחג הקרב ובא, וכן הנחיות כלליות לבטיחות הילדים בימי החורף הקרים.

לפני מספר חודשים כחלק מקידום נושא הבטיחות בעירייה, הצטרפה ראשון לציון לברית בין רשויות מקומיות המחויבות לקדם בתחום שיפוטן את בטיחות הילדים, בשיתוף עם ארגון "בטרם". ההנחיות שיצאו לקראת ט"ו בשבט שמות דגש בעיקר על אכילת הפירות היבשים והפיצוחים האופייניים לחג זה. ההנחיות ממליצות שלא לתת לילדים מתחת לגיל 5 פיצוחים ומיני אגוזים, וכן מומלץ לחתוך פירות יבשים לחתיכות קטנות ולתת את הפרי לילדים ללא הגלעינים.

בהנחיות המיוחדות לימי החורף הושם דגש בכל הקשור לחימום הבית על ידי תנורי ספירלה וגז, אשר מומלץ לא להשתמש בהם עקב החשש לפרוץ שריפה ולגרימת כוויות על ידם. כמו כן מומלץ למבוגרים המשגיחים להרחיק מהישג ידם של הילדים את מכשירי החימום  ולהרחיקם מחפצים דליקים.

חבר מועצת העיר ויו"ר ועדת היגוי "בטרם" בעיר, אייל מושיוב: "נושא בטיחות הילדים עומד לנגד עינינו בכל ימות השנה ובמיוחד בעיתות חופשות וחגים. אנחנו מקפידים על קלה כבחמורה בכל הנוגע לבטיחות ילדנו. יש חשיבות להביא להגברת המודעות בקרב הציבור ובקרב המבוגרים השומרים על הילדים במהלך החג, על מנת למנוע את מקרה הפגיעה הבא. על כן פרסמנו באתר האינטרנט העירוני את הנחיות ארגון "בטרם" לשמירה על בטיחות הילדים בט"ו בשבט ובימי החורף, ואני סבור כי אם ניתן את תשומת הלב הראויה ונפעל בהתאם להנחיות הבטיחות נעבור ימים אלו בבטחה ובהנאה".

 

כתב: עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון