ט"ו בשבט בראשון לציון

 

תושבי העיר וילדי הגנים נטעו אלפי שתילים בחורשת נווה הלל.

ראש העירייה, דב צור: "נמשיך להשקיע בפיתוח נופי ברחבי העיר על מנת להעניק לכל התושבים מרחבים ירוקים לבילוי איכותי"

 כבכל שנה, חגגה עיריית ראשון לציון את ט"ו בשבט  בנטיעות עם ילדי הגנים משכונת רמז ותלמידי כיתות א' מבית הספר "ניצנים" בחורשת נווה הלל בדרום העיר, חורשה שהוקמה לרגל 130 שנה לראשון לציון. לטקס החגיגי הוזמנו גם עשרות עולים חדשים, לחלקם זו הפעם הראשונה שהם משתתפים באירוע נטיעות בארץ ישראל.

מאות ילדים לבושים בבגדים לבנים הגיעו מחויכים ונרגשים עם הגננות והמורות. מסביב הכינו ההורים את המצלמות. ראש העירייה דב צור בירך את המשתתפים ואמר: "היום אנחנו ניטע 3500 שתילים בפארק החדש לתושבים. נמשיך להשקיע בפיתוח נופי ברחבי העיר על מנת להעניק לכל התושבים מרחבים ירוקים לבילוי איכותי".

ראש העירייה הזמין לבמה שלושה ילדי גנים ושאל אותם מדוע חוגגים את ט"ו בשבט, הילדים הקטנים הפגינו ידע מרשים "כששותלים פרחים אז הדבורים באות ולוקחות את הצוף ועושות מזה דבש שמורחים על הלחם" סיפרה הילדה לירון. רקע לפני הנטיעות וכמיטב המוסרת, החלו הריקודים המסורתיים במעגלים, ראש העירייה וסגנו מוטי עג'מי, ענדו צמידי סרטים צבעוניים בידיו כמו שאר הילדים והשתתפו בריקודים. בהמשך התפרסו הילדים עם צוות הגנים וההורים ברחבי הפארק ונטעו את אלפי השתילים.

בעקבות ההצלחה בשנה שעברה באירוע נטיעות שהיה פתוח לציבור הרחב, החליטה העירייה לקיים גם השנה אירוע פתוח לציבור בחורשת נווה הילל. ראש העירייה חגג עם מאות תושבים שקיבלו שתילים לנטוע ואף זכו לתמונות מגנט שהועלו לדף הפייסבוק של העירייה.

 

קרדיט צילום: עידן גרוס

בתמונה: ראש העירייה עם גן "טיול אחר"- הגננת מאירה איסך והסייעת אילנית לוי

 

כתב: יניב אוחנה,  סגן דוברת עיריית ראשון לציון

28 ינואר 2013