רק בראשון לציון-צדק חברתי אמיתי!

בהשקעה של מעל ל-3.5 מיליון שקלים תבנה עיריית ראשון לציון בשכונת נחלת יהודה מעון יום בן 3 כתות לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים במחירים מסובסדים 

 מעון היום החדש ייבנה נוסף ל-2 מעונות יום מן הסוג הזה הפרושים בשכונות רמז ומישור הנוף בעיר ומציעים לזוגות הצעירים ולאמהות החד ההוריות בעיר חינוך במחיר סביר גם לילדים בגילאים הקטנים ביותר; ידה של העירייה נטויה בנושא וכבר השבוע הוחלט להקצות שטחים נוספים ברחבי שכונות נוספות בעיר למטרה חשובה זו; בניית המעון תתבצע במימון משותף של עיריית ראשון לציון ומשרד התעשייה והמסחר

 הרבה לפני המחאה החברתית הגדולה שפקדה את ישראל בקיץ שעבר ולהחלטות הממשלה בנוגע לחינוך חינם לגילאי 3-4, החליט ראש עיריית ראשון לציון, דב צור בהמשך להצעתו לסדר של חבר המועצה, דורון אוזן, כי קיים צורך אמיתי בחינוך מוזל עד גילאי 3. במסגרת זאת, בונה עיריית ראשון לציון בימים אלו מעון יום, בן שלוש כתות גן, בשכונת נחלת יהודה אשר יעניק שירותי חינוך ברמה הגבוהה ביותר במחירים מסובסדים, ויספק מענה הולם לזוגות צעירים הקורסים תחת הנטל הכלכלי של מטפלות וגנים פרטיים לילדי גילאים אלו.

 מעון היום אשר תוכנן על ידי האגף לבנייה ציבורית בעיריית ראשון לציון, בראשותה של ורד סלומון, ייבנה על ידי החברה הכלכלית של העירייה. מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג, מספר כי בהשקעה של מעל ל-3.5 מיליון שקלים, בשיתוף משרד התעשייה והמסחר, ייבנה מעון היום על שטח של 420 מ"ר בסטנדרטים הגבוהים ביותר ויופעל על ידי החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש. המעון נבנה בהתאם לסטנדרטים של משרד התמ"ת על מנת להעניק לזוגות הצעירים ואימהות חד הוריות בעיר חינוך איכותי במחירים מוזלים על פי מבחן ההכנסה. כלומר, העלות החודשית המקסימאלית לכל ילד במעון צפויה לעמוד על מחיר של  1700 ₪, אך תינתנה הנחות משמעותיות על פי מבחן ההכנסה כאמור.

עבודות בנייתו של המעון צפויות להתחיל בחודש אוקטובר השנה ולהסתיים בתוך שנה. המעון צפוי לקלוט ילדים בספטמבר 2013.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "בשנה האחרונה אנו עדים לגלי המחאה החברתית הפוקדים את המדינה. זוגות צעירים אשר קורסים תחת נטל יוקר המחייה מתקשים לסיים את החודש. מדובר במצב בלתי תקין ובלתי מתקבל על הדעת. בכדי לשמור על הצעירים האיכותיים של העיר בראשון לציון, זמן רב בטרם החלה המחאה, הבנו כי עלינו לסייע ולעזור לזוגות הצעירים עד כמה שאפשר. במסגרת זאת, בונה עיריית ראשון לציון מעונות יום מוזלים לגילאי 3 חודשים עד שלוש שנים. המעון נבנה בסמוך לקריית החינוך בשכונה הכוללת בית ספר יסודי, חטיבה ותיכון על מנת להקל על תושביה של השכונה להם מספר ילדים במערכת החינוך העירונית. בימים אלו אנו בוחנים שטחים נוספים בשכונות נוספות ברחבי העיר למטרה חשובה זו. שאיפתנו היא להקים מספר גדול של מקומות המספקים חינוך לגילאי עד 3 שנים על מנת לסייע לצעירים הנושאים בנטל. נמשיך לפעול במלוא המרץ כדי לקיים צדק חברתי אמיתי בעיר ראשון לציון".

 חבר המועצה, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן:"אני שמח לבשר כי על פי הנחייתו של ראש העיר, הצעתי לסדר משנת 2010 קורמת עור וגידים בשטח. כעת, פועל כבר מעון אחד מן הסוג הזה בשכונת רמז אליו יתווסף המעון הנמצא בימים אלה בבנייה בשכונת מישור הנוף. בסופו של דבר אנו שואפים לבנות 10 מעונות יום לילדים בגילאי 3 חודשים-3 שנים. כאב לילדים בגילאי הגן אני מבין את הנטל הכלכלי השרוי על הזוגות הצעירים ולכן יזמתי את ההצעה הזאת. אני מודה לראש העיר שתומך ללא הרף בצעירי העיר, ולא בוחל באמצעים ובתקציבים כדי לשפר את תנאי המחייה בעיר ולהוריד את יוקר המחייה במה שרק אפשר".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

9 ביולי 2012