יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין במפגש עם ראש העירייה דב צור

  יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין נפגש בשבוע שעבר עם ראש העירייה דב צור וסייר עמו בעיר

 צור:"ראשון לציון פועלת כעת בשיתוף פעולה עם מפעל הפיס להקמת פארק המוסיקה בחלקה הוותיק של העיר"

בשבוע שעבר הגיע יו"ר מפעל הפיס לביקור בעיר ראשון לציון, במסגרתו נפגש עם ראש העירייה, דב צור, וסייר עמו במספר מוקדים בעיר. במהלך הפגישה, ציינה ראש אגף לבנייה ציבורית, ורד סולומון ממן, כי משנת 2002-2011 נבנו 40 פרויקטים של מפעל הפיס בעיר בשיתוף עיריית ראשון לציון. לדבריה מדובר במועדונים מכל הסוגים, אולמות ספורט, קירויי מגרשי ספורט ועוד.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, סיפר במפגש כי אחד הפרויקטים אותם מבקשת העירייה לקדם עם מפעל הפיס הוא פארק המוסיקה שעומד לקום במסגרת הפעילות להתחדשות עירונית בחלקה הוותיק של העיר.  הפארק, יתפרש על שטח של 20 דונמים וייבנה בהשקעה של 15 מיליון שקלים, מתוכם 9 מיליון יושקעו על ידי מפעל הפיס,  כאשר הנושא המרכזי בגן הוא מוסיקה לתולדותיה. התוכנית לבניית הפארק כוללת טיילת ראשית, שביל ריצה, נופי פרדסים, אלמנטים של הצללה, אמת מים, מזרקות, מתקנים ייחודיים בנושא מוסיקה, אזורי ספורט ואזורי משחק. בבניית המסגרת המוסיקלית לפארק יעזרו בעירייה בשירותיהם של יועץ מוסיקלי ומעצב מתקנים ייחודיים שיתכננו וייעצו בכל הנוגע לשילוט, לגרפיקה, מלחינים, תקופות מוסיקליות וכדומה.  הפארק ימוקם בחלקה הוותיק של העיר, בין שדרות תש"ח לרחוב ויניק.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"גם לתושבי מרכז העיר מגיע לקבל פארק גדול, ייחודי מסוגו שייבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר. בקרוב ייהנו תושבי מזרח העיר מפארק צריפין שהחל להיבנות במלוא המרץ ובמסגרת ההשקעה בעיר הוותיקה גם לרשות תושבי המרכז יעמוד פארק בקרבת הבית. מתחילים לחוש את השינוי בחלקיה הוותיקים של העיר וזה סיפוק אדיר. צמצום הפערים בין חלקיה של העיר הוא אחד ממטרותיי החשובות ביותר ואני שמח שהתוכניות קורמות עור וגידים ויוצאות אל הפועל. אני מקווה שהתושבים חשים בשינוי שבקרוב יהיה אף ברור יותר".

במהלך ביקורו סייר דיין עם ראש העירייה במספר פרויקטים שנבנו בעיר בשיתוף מפעל הפיס כגון מועדון קשישים, מועדון גמילה מסמים ובאולמות ספורט וציין כי הפעילות הנעשית בעיר ראשון לציון היא מרשימה. דיין הוסיף וציין כי יישם מספר תהליכי ייעול מול הרשויות שאפשרו לעירייה לקבל יותר תקציבים בפחות בירוקרטיה. עוד הוסיף דיין, כי מפעל הפיס מעניק הלוואות ייחודיות לסטודנטים וביקש מהעירייה לסייע בפרסום הידיעה בקרב הסטודנטים בעיר ראשון לציון.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

20 באוגוסט 2012